Zimski sportovi

Hirscher prvi skijaš s dvije sljemenske krune, Ivica skromnom drugom vožnjom završio osmi

Sa Sljemena:Josip Tolić • nedjelja, 06.01.2013.

Marcel Hirscher pobjednik je šestog slaloma za skijaše na Sljemenu. Austrijanac je sjajnom drugom vožnjom prestigao Andréa Myhrera i ostatak konkurencije te se po drugi put okrunio na podnožju Crvenog spusta. Ivica Kostelić rezerviranim je nastupom u drugoj vožnji na kraju zauzeo skromno osmo mjesto.

Pet dosadašnjih izdanja muškog slaloma Vip Snow Queen Trophyja osvojilo je pet različitih skijaša. Marcel Hirscher pobrinuo se prekinuti taj niz drugom pobjedom na Sljemenu i obranom prošlogodišnjeg naslova.

Branitelj naslova ukupnog pobjednika Svjetskog kupa majstorski je odradio obje vožnje na Crvenom spustu. Agresivan i brz, po teškim uvjetima zagrebačke utrke ostvario je 57 stotinki brže vrijeme od drugoplasiranog Šveđanina Andréa Myhrera.

Ivica Kostelić u drugoj vožnji nije imao nastup za pamćenje. Štoviše, ostvario je najslabiji plasman otkad je muške utrke na Sljemenu. Kombinirano 25. vrijeme druge vožnje i četvrto prve bilo je dostatno za osmo mjesto ukupno, izjednačenje najboljeg slalomskog rezultata ove sezone iz Levija.

"Nisam baš oduševljen. Mislim da bismo trebali više trenirati po oštećenim stazama, imamo malu ekipu tako da nam je to teško postići", izjavio je Ivica za HRT neposredno nakon nastupa.

Do trećeg je mjesta doskijao Austrijanac Mario Matt, pobjednik prvog izdanja utrke 2008., koji je tako ponovno ostvario odličan rezultat u Zagrebu. Zaostao je više od sekunde.

Stefano Gross ostvario je plasman sezone osvajanjem četvrtog mjesta, Felix Neureuther bio je peti, dok je Alexis Pinturault zauzeo šesto mjesto.

Drugo vrijeme druge vožnje Francuzu Steveu Missillieru donijelo je skok s 20. na devetu poziciju, a njegov sunarodnjak Thomas Mermilliod Blondin ostvario je pomak od 11 mjesta (s 28. na 17.).

Hirscher je pobjedom povećao vodstvo u slalomskom poretku gdje vodi sa 79 bodova prednosti ispred Neureuthera i 90 ispred Andréa Mhyrera. Austrijanac je sada preuzeo vodstvo i u ukupnom poretku ispred Aksela Lunda Svindala. Kostelić je u slalomu pao na sedmo mjesto sa 145 bodova, dok je u ukupnom poretku na 11. poziciji.

Svjetski kup za skijaše nastavlja se idući vikend utrkama veleslaloma i slaloma u Adelbodenu.