Klasnić zabio prvijenac za Mainz, Iličević donio pobjedu HSV-u

Damir Žbulj • utorak, 08.01.2013.

Nogometaši njemačkog prvoligaša Mainza nastavljaju s pripremama za nastavak bundesligaške sezone, a postignutim pogotkom istaknuo se i bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić. Odigrao je prvo poluvrijeme protiv trećeligaša Preussen Münstera i zabio svoj prvijenac za ekipu kojoj se priključio proteklog ljeta. Ivo Iličević je u u Abu Dhabiju donio pobjedu HSV-u...

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, koji će krajem siječnja napuniti 33 godine postigao je svoj prvijenac za Mainz, u sklopu priprema svoje ekipe za nastavak njemačke nogometne Bundeslige.

Od kada je stigao proteklog ljeta u svoju novu nogometnu sredinu Klasnić se borio s povredama i bolestima, nije se ustalio u momčadi, ali izgleda kako trener Thomas Tuchel ipak na njega ozbiljno računa za nastavak sezone.

Na pripremnoj utakmici u španjolskoj Marbelli protiv trećeligaša Preussen Münstera Klasnić se našao u početnom sastavu te je nakon 27 minuta igre postigao svoj prvijenac.

U nastavku utakmice trener je promijenio sve igrače u polju osim golmana Wetkla. Klasnića je zamijenio Szalai, a za konačnih 3:0 zabili su još Shawn Parker i Chinedu Ede.

Mainz je u prve dvije pripremne utakmice svladao Fortunu iz Düsseldorfa i belgijski Club Brugge, a pred nastavak njemačke Bundeslige nalaze se na odličnom šestom mjestu s 26 bodova. Dortmundska Borussia na trećem mjestu prikupila je samo četiri boda više, ali i 12. na tablici Werder ima samo četiri boda manje pa se može očekivati uzbudljiv drugi dio sezone.

U 18. kolu 19. siječnja na svom terenu dočekuju Freiburg.

Na pripremama je i HSV, a u Abu Dhabiju su svladali Al Shabab rezultatom 3:2. Nakon dva pogotka Berga u prvom dijelu, pobjednički pogodak za ekipu Thorstena Finka u nastavku je postigao hrvatski reprezentativac Ivo Iličević. Nakon što je odigrao 90 minuta u pripremnoj pobjedi protiv Lokomotiva iz Taškenta, Milan Badelj odmarao je u ovoj utakmici.

"Druga utakmica, druga pobjeda. Zadovoljan sam," kratko je nakon provjere poručio strateg hamburškog sastava Fink.

HSV će u subotu odigrati pripremni dvoboj s Borussijom iz Mönchengladbacha.