Perasoviću neočekivani poraz kod slabog Lagun Ara

Branimir Korać • subota, 12.01.2013.

Odigrana su prva dva susreta 17. kola Lige Endese u kojima je zabilježeno i jedno iznenađenje. Neočekivani poraz upisala je Valencia Velimira Perasovića od koje je bolji bio Lagun Aro...

Velimir Perasović nikako neće biti zadovoljan nakon gostovanja kod Lagun Ara. Njegova momčad je u San Sebastianu upisala neočekivani poraz 76:68 i tako pomogla domaćinu da se makne sa samog dna ljestvice te upiše treću ovosezonsku pobjedu.

Lagun Aro je od početka susreta stvarao dosta problema Valenciji koja se nikako nije mogla odvojiti i preuzeti kontrolu nad utakmicom. Perasovićevi igrači očito umorni od napornog dvoboja u Eurokupu protiv VEF Rige i prije toga još težeg prvenstvenog protiv Bilbaa, nisu bili u najboljem izdanju i domaćin je to iskoristio.

U posljednjoj četvrtini Lagun Aro je prelomio utakmicu i otišao do vrijedne pobjede kojom polako hvataju priključak za ostatkom lige.

U pobjedničkom sastavu istaknuo se Qyntel Woods s 22 poena i sedam skokova dok je David Doblas dodao 16 poena i šest skokova. Kod gostiju Rafa Martinez je ubacio 16 poena, a Justin Doellman 11 uz šest skokova.

Fuenlabrada je na svom parketu upisala poraz od Murcije 81:75 iako je uoči posljednje četvrtine imala visoku prednost. Odličnom trećom četvrtinom Fuenlabrada je stigla do deset poena prednosti uoči završnice susreta, međutim nije ju uspjela zadržati i otišla je u poraz.

Joe Ragland je kod gostiju ubacio 18 poena, 17 je dodao Matt Gatens, a 12 poena uz deset skokova Jose Angel Antelo. Kod poraženih Kristaps Valters je ubacio 21 poen, a 16 je dodao James Feldeine.