Trešnjevka i Zelina poražene, Samobor i Sesvete lako do novih bodova

Jelena Bagarić • nedjelja, 13.01.2013.

Nakon što su par tjedana odmarale, igračice klubova koji se natječu u 1. ligi vratile su se na terene diljem Hrvatske. Novo kolo, 14., donijelo je nekoliko iznenađujućih rezultata. Trešnjevka je na domaćem terenu poražena od Umaga, dok prvoplasirana Zelina nije uspjela osvojiti bodove kod Zameta. Sesvete i Samobor imale su lak posao protiv Osijeka, odnosno Dalmatinke, a Splićanke su iz Ivanića donijele dva vrijedna boda.

Trešnjevka - Umag 23:24 (9:12)

Trešnjevka, koja je trenutno četvrtoplasirana ekipa prvenstva, izgubila je u prvoj utakmici nakon blagdanske stanke od Umaga koji traži bijeg iz zone ispadanja, odnosno s dna ljestvice koji vodi u ligu za ostanak. Umažanke su bile bolja ekipa na terenu kroz cijelu utakmicu što su naposljetku i okrunile pobjedom.

Prva polovica poluvremena bila je u potpunosti izjednačena. Igralo se čvrsto, gol za gol, ali samo do 19. minute kada Jelena Vidović svojim trećim uzastopnim pogotkom dovodi Umag u prednost od tri pogotka. Čuvale su rukometašice Umaga prednost do 26. minute no Kajfež postiže izjednačujući pogodak koji vraća utakmicu u egal. No, gošće se nisu predale, te postižu tri pogotka za miran predah na poluvremenu.

U prvih desetak minuta nastavka držale su Zelene priključak, čak su u 38. minuti preko Gašparovič uspjele i izjednačiti, ali nakon toga je njihova igra stala. Umažanke su lako i sigurno postizale pogotke i povećavale svoju prednost. Pred kraj susreta njihova igra je malo pala pa su prokockale pet razlike koje su imale u 41. minuti, no u konačnici im je to bilo dovoljno za slavlje.

U redovima Trešnjevke istakla se Jelena Blažek koja je postigla sedam pogodaka i uz nju vratarka Janja Golubić koja je sakupila 14 obrana. Prvo ime pobjedničke ekipe Umaga je Jelena Vidović koja je mrežu vratarki Trešnjevke pogađala čak deset puta. Dobru utakmicu odigrala je i Andrea Pavić na vratima s obranjenih 13 udaraca.

Zamet - Zelina 29:27 (15:8)

Zamet je na domaćem terenu opet priredio malo iznenađenje svladavši Zelinu, prvoplasiranu ekipu prvenstva. Već od samog početka vidjelo se da Zamet uzima igru u svoje ruke. Povele su odmah na početku i vodstvo nisu ispuštale do samog kraja susreta. Jedini put kad su im se gošće iz Zeline uspjele približiti bilo je na kraju susreta kada je za preokret bilo kasno.

Izuzetno uvjerljivo startale su u utakmicu igračice Zameta. Izuzetno je raspoložena bila Dina Havić koja je otvorila susret dvama pogocima. No tu nije stala. Njeno ime provlačilo se po listi strijelaca još nekoliko puta tokom poluvremena. U 12. minuti semafor je pokazivao 9:3 za Zamet, a domaće tu nisu mislile stati. Malo su ih poljuljala tri uzastopna gola gošći, ali ubrzo su se vratile ustaljenom ritmu i do kraja poluvremena još povećale svoju prednost.

U drugom dijelu ništa se posebno nije promijenilo. Havić je bespogovorno zabijala, a pomagale su joj i Brčić i Gavranić koje su bile jednako aktivne. Igrače Zameta imale su i podršku vratarke Račić koja je odlično branila. Visok tempo igre počeo je za zamet uzimati danak u zadnjih pet minuta utakmice kada je bio vidljiv pad u njihovoj igri, no prednost stvorena tokom susreta bila je dovoljna da ostvare pobjedu.

Dina Havić postigla je za Zamet 11 pogodaka, dok je Račić obranila 14 protivničkih udaraca. Ivana Petković precizna je bila osam puta no još jedanaest puta njena lopta nije pogodila mrežu Zameta. Uz nju valja istaknuti i Leu Vukojević koja je na svoj konto upisala sedam pogodaka.

Sesvete Agroproteinka - Osijek 32:24 (15:10)

Bez nekih većih problema Sesvete su slavile na domaćem terenu protiv gošći iz Osijeka. Na startu susreta Sesvete nisu uspijevale ostvariti značajnu prednost, ali kako se kraj poluvremena približavao golovima Franković i Pavlek Sesvete dolaze do uvjerljivog vodstva od pet razlike s kojim su i otišle na odmor.

Po povratku na teren pitanje pobjednika nije bilo upitno. Dodatno su se Sesvećanke razigrale, dok igračice Osijeka nisu više mogle kvalitetno parirati. Njihova igra se u potpunosti raspala, a domaća ekipa je to odlično iskorištavala i postizala je pogotke sa svih pozicija. Priliku su čak dobile i nešto mlađe igračice koje inače nemaju veliku minutažu.

U ovoj visokoj pobjedi Sesveta najbolja je bila Marija Pejčić sa stopostotnim učinkom i pet postignutih pogodaka. Marija Karaula na vratima upisala je 13 obrana. Prva topnica gošći iz Osijeka bila je Jelena Franić sa sedam postignutih golova, a sa šest ju slijedi Dora Lacković.

Ivanić - Split 2010 22:27 (7:18)

Ivanić se još jednom nije iskazao na domaćem terenu. Gošće iz Splita uvjerljivo su savladale mlade djevojke iz Ivanića koje su i dalje ostale na samo jednoj pobjedi u dosadašnjem dijelu prvenstva. Splićanke im nisu dale puno prostora da naprave neki kvalitetan rezultat. Preuzele su kontrolu na susretom već u prvom dijelu te stvorile zalihu koju Ivanić više nije mogao stići. Ekipa Splita ovom pobjedom se polako smješta u sredinu tablice koja bez daljnjih razigravanja vodi u iduću sezonu.

Nastavak nije donio ništa bolju igru Ivanića koji se nije uspijevao rezultatski približiti svojim protivnicama iz Splita. Možda problem leži u činjenici da su djevojke iz Ivanića dobile novi stručni stožer pa se još nisu navikle na novi sistem rada. Prava istina će se pokazati kako vrijeme bude odmicalo. Ipak u ovom susretu su ih Splićanke ostavile bez ikakve šanse za pobjedu.

Jedina raspoložena igračica Ivanića bila je Martina Ćorković koja je postigla devet pogodaka od čega je dva upisala iz sedmerca. S druge strane Matea Šimićič s osam pogodaka prometnula se u najbolju igračicu Splita u ovom susretu.

Fantasyland Samobor - Dalmatinka 27:22 (13:10)

Nisu previše posla imale igračice Samobora koje su se u svojoj dvorani Bogumil Toni obračunale s rukometašicama Dalmatinke koje su uvjerljivo savladale. Start utakmice odmah je pripao samoborskim Lavicama, koje su nošene mnoštvom obrana Maje Kuhar, sve do kraja susreta polako gradile svoju prednost koju su na isteku 60. minute okrunile pobjedom.

Najbolju šansu da možda preokrenu susret imale su gošće iz Ploča u 51. minuti kada su se pogotkom Valentine Blažević približile na samo tri pogotka zaostatka. Međutim, Ivona Štrkalj postiže dva pogotka te vraća svoju ekipu na šest pogodaka prednosti. Budući da je preostalo samo pet minuta do kraja susreta to je bilo dovoljno za pobjedu.

Maja Kuhar bila je najbolja igračica Samobora u ovoj utakmici. U šezdeset minuta obranila je velikih 18 lopti i time dodatno doprinijela pobjedi svoje ekipe. U napadačkom dijelu istakla se Tea Golubić s postignutih devet pogodaka. Dalmatinka je imala samo dvije raspoložene igračice, Valentinu Blažević koja je postigla osam pogodaka, te Anđelu Marinović koja je dodala još pet.