Novi Zagreb blizu druge euroligaške pobjede, Čehinje slavile tek u završnici

Branimir Korać • srijeda, 16.01.2013.

Košarkašice Novog Zagreba upisale su i osmi euroligaški poraz izgubivši kod jake ekipe USK Praga 91:88. Zagrepčanke nisu bile daleko od pobjede, imale su priliku, međutim domaće igračice su u završnici ipak stigle do očekivanih bodova...

Hrvatske predstavnice u Euroligi, košarkašice Novog Zagreba nisu uspjele upisati drugu euroligašku pobjedu. Na teškom gostovanju u Pragu dobro su se nosile s istoimenim domaćinom, međutim u završnici je presudila kvaliteta i Pražanke odnose pobjedu.

7. Novi Zagreb 1-8.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu, Novi Zagreb se uspio oporaviti već do poluvremena i smanjiti zaostatak da bi u nastavku susreta bio potpuno ravnopravan protivnik i u igri za pobjedu do posljednjih sekundi.

U četvrtoj dionici gošće nisu dopustile Pragu odvajanje na više od tri poena razlike, a dvije minute prije kraja Novi Zagreb je imao i prednost 86:85. Mogle su naše predstavnice i povećati tu prednost no Sena Pavetić nije bila precizna i to su Pražanke kaznile.

Prvo je Burgrova skočila u napadu i položila za 87:86, zatim je blokirala Pavetić da bi Vaughn odvela Prag do 89:86. Nadu Zagrepčankama vratila je Sandra Mandir ubačajem za 89:88 50 sekundi prije kraja, međutim Vitečkova u sljedećem napadu ne griješi.

Kod 91:88 Novi Zagreb je imao dva napada za povratak u utakmicu, prvo Williams nije bila precizna, no gošćama je ipak pripala lopta da bi Mitchell nakon toga promašila tricu za poravnanje i USK Prag odnosi pobjedu.

U sastavu Novog Zagreba istaknule su se Latoya Williams s 24 poena i 12 skokova te Sandra Mandir s 18 poena, sedam skokova i šest asistencija. Kod pobjednica 21 poen je ubacila Eva Vitečkova.