Rennes preko aktualnog prvaka izborio mjesto u finalu

Borna Rupnik • srijeda, 16.01.2013.

Momčad Rennesa borit će se protiv Saint Etiennea za jedan od ovosezonskih francuskih trofeja. Finale Liga-kupa Rennes je izborio pobjedom nad Montpellierom...

Pred svojim je navijačima Rennes proslavio ulazak u završni ogled ovosezonskog izdanja Coupe de la Ligue. S druge je strane terena stajao aktualni prvak Francuske, momčad Montpelliera, no domaći su nogometaši pitanje pobjednika riješili spremivši dvije lopte u gostujuću mrežu.

Prvi je pogodak pao već nakon sedam minuta igre, kada je Erding lijepo poslužio Fereta, koji matira Pionniera na golu Montpelliera.

Potom je Yanga-Mbiwa morao spašavati Montpellier na gol-liniji, nakon čega se istaknuo i domaći vratar Costil, a Rennes je u 19. minuti spasio okvir gola, nakon pokušaja Charbonniera. U prvom poluvremenu vrijedilo je još izdvojiti promašaje Alessandrinija i Cabelle, a konačna je odluka pala početkom nastavka.

Igrala se 51. minuta kada je Montpellier neoprezno izgubio loptu. Pitroipa je povukao protunapad i asistirao Erdingu za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Finalni okršaj Rennesa i Saint Etiennea na rasporedu je 20. travnja na pariškom Saint Denisu.