Branimir Korać • srijeda, 16.01.2013.

Posljednji polufinalist Coppa Italie je momčad Rome. Rimljani su na gostovanju u Firenzi u produžetku bili uspješniji od Fiorentine i s konačnih 1:0 osigurali su polufinalni dvoboj s Interom...

Jedan od ciljeva koji su si Rimljani zadali u narednom razdoblju je ostvaren. Momčad Zdeneka Zemana plasirala se u polufinale Kupa eliminiravši Fiorentinu nakon produžetaka na njezinom terenu s minimalnih 1:0.

Zeman je s dosta oslabljenim sastavom doputovao u Firenzu, nije mogao računati na suspendirane Lamelu i Osvalda te na ozlijeđenog Tottija, međutim unatoč tome Roma se predstavila u dobrom svjetlu.

U prvom poluvremenu prijetile su obje momčadi, bilo je nekoliko vrlo dobrih prilika, a jednom se zatresla i vratnica i to nakon Aquilanijevog slobodnog udarca u 41. minuti.

U drugom dijelu igra se malo zaoštrila i nije bilo velikih prilika do same završnice iako je Fiorentina imala više loptu u nogama, ali nije bila dovoljno konkretna. U sudačkoj nadoknadi Fiorentina je imala meč loptu, međutim Borja Valero je umjesto mreže pogodio vratnicu. Odmah zatim na drugoj strani Destro je u sjajnoj poziciji, ali Stefan Savić u zadnji čas spašava domaćina.

Otišlo se u produžetak gdje se nije dugo čekalo na pogodak. Igrala se 97. minuta kada je Michael Bradley odlično uposlio Miralema Pjanića, ovaj ubacuje za Destra, a napadač Rimljana iz blizine šalje loptu u mrežu.

U samoj završnici prvog produžetka nova velika prilika za Fiorentinu, ovaj put Cuadrado nije imao sreće i njegov pokušaj je prvo zaustavila vratnica, a zatim i Goicoechea.

U završnici susreta bilo je dosta vatreno na terenu, prvo je Rodrigo Taddei u dvije minute zaradio dva žuta kartona i teren je napustio u 117. minuti, a zatim su se sukobili Dodo i Cuadrado te zaradili obojica crvene kartone.

Roma je uspjela sačuvati minimalnu prednost do kraja susreta i upisala je prolaz u polufinale.