Alilović: "Pritisak je na Španjolskoj, uz ovakvu obranu možemo pobijediti"

Ante Zovko • četvrtak, 17.01.2013.

Igrač utakmice u pobjedi Hrvatske protiv Egipta 24:20 u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva, Mirko Alilović, ističe da momčad Slavka Goluže vide svoju šansu protiv domaćina Španjolske u borbi za prvo mjesto u skupini D.

Borbeni Egipat je dosta namučio Hrvatsku svojom neugodnom obranom, ali pobjeda, četvrta, za nastavak borbe sa Španjolskom za prvo mjesto, nije bila upitna.

"Bilo je teško. Znali smo da smo kvalitetniji, ali nije bilo lako protiv borbenog Egipta koji je igrao svoju duboku 3-2-1 obranu koju je teško probijati. Odigrali su fantastičnu obranu u drugom dijelu", pohvalio je protivnika Mirko Alilović koji je imao mnogo posla i odradio svojevrsnu pripremu za najtežu utakmicu.

Gostujući pred kamerama HTV-a, vratar Hrvatske je rekao da ne zna je li Bičanić teže ozlijeđen: "Istukli su ga. Ušli su mu 2-3 puta 'u meso'. Složili su ga na šest metara, trebao je to biti sedmerac... Borili smo se sa sucima. Ali dobro."

Hrvatska i Španjolska upisale su po četiri pobjede i u subotu će odlučiti o prvoj poziciji. Mađarska je pokazala put, vjeruje optmistični Alilović:

"Gledali smo prije Španjolsku. Danas su se mučili protiv Mađara. Slomili su ih u drugom poluvremenu, do 45. minute je bio praktički egal, a onda su otišli na šest golova prednosti."

"Na njima je pritisak. Uvjerljivi su, ali mi vidimo svoju šansu. Igraju brz rukomet, ali uz ovakvu obranu kao u drugom poluvremenu vjerujem da možemo pobijediti", zaključio je Alilović navevši kao španjolske ključne prednosti obranu i vratara Arpada Šterbika.

• Obrisan korisnik18.01.2013. u 12:51
    Najbolji smo kad je pritisak,ova ekipa ima karakter i zato vjerujem da ćemo daleko .
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 11:40
    sretno protiv Furije.
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 10:51
    @rocco...ali zašto to rade?? koji je smisao toga? ako je netko slab, neka digne ruukomet u svojoj državi, neka proširi bazu, privuće djecu u dvorane, a ne da dobija sudačku pomoć!
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 09:39
    Ma nije suđenje nikakav problem. U svakoj utakmici gdje je razlika u kvaliteti toliko izražajna suci malo "pomažu" slabijoj momčadi pa ne sude neke stvari koje bi inače normalno sudili. Nije to slučaj samo s nama, isto je bilo i francuzima prekjučer
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 09:25
    dobijamo špa +2, uvjeren sam! što se suđenja tiče...zaista ne volim kada se naši igrači žale i cvile...ALI...činjenica je da su i protiv mađara i protiv egipčana suci sudili protiv nas u 5-6 situacija! to je nedopustivo! tretiraju nas kao da smo alžir ili katar, a ne druga najbolja repka u zadnjih... [više na forumu]