Primera División, 20. kolo, 18.01.2013, 21:00 h
Espanyol
Espanyol 3:2 Mallorca
Mallorca

Ante Dubravac • petak, 18.01.2013.

U prvom susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Espanyola na svom su stadionu dočekali Mallorcu. Domaćini su rano došli do vodstva što su gosti preokrenuli do odlaska na odmor. U nastavku Espanyol postiže dva pogotka te dolazi do tri vrijedna boda.

Uoči početka sezone malo tko ja mogao i zamisliti da će se nakon 19 odigranih utakmica Espanyol i Mallorca nalaziti u opasnoj zoni te da će se grčevito boriti za svaki bod.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga iz prve prilike domaćini su došli do vodstva. Slobodan udarac s 25 metara odlično je izveo Simao koji je uz pomoć vratnice pospremio loptu iza leđa nemoćnog gostujućeg vratara Aouatea.

Poslije vodstva Espanyola utakmica se potpuno primirila i sve do pred kraj poluvremena nije bilo opasnosti za vratare. Ipak u 35. minuti veliku pogrešku domaće obrane koristi Giovani Dos Santos i mirno zabija za 1:1.

Do potpunog preokreta u prvih 45 minuta Mallorca je došla u 42. minuti. Nakon kornera lopta se odbila do Javija Marqueza koji je postigao pogodak svom bivšem klubu te se s 2:1 otišlo na odmor.

Većih promjena u stanju na travnjaku nije bilo niti u nastavku susreta te se igra odvijala uglavnom između dva šesnaesterca s puno pogrešaka. U 67. minuti gotovo iz ničega domaćini su stigli do izjednačenja. U gužvi u gostujućem šesnaestercu pada Longo, a sudac Carlos Clos Gomez pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Joan Verdu.

Gotovo u idućem napadu odličnu priliku je imao Victor Casadesus međutim iz velike blizine šalje loptu preko gola. Devet minuta prije kraja susreta Luna je zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton pa su gosti u samu završnicu ušli s igračem manje.

Brojčanu prednost Espanyol je iskoristio u 84. minuti kada uz dosta sreće lopta dolazi do Baene koji zabija za konačnih 3:2.

U idućem kolu Espanyol gostuje kod Real Zaragoze dok će Mallorca dočekati Malagu.