Ante Dubravac • subota, 19.01.2013.

U sklopu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Sociedad je na svom stadionu dočekao vodeću Barcelonu. Iako su gosti imali vodstvo od 2:0 te potpuno kontrolirali utakmicu domaćini su uspjeli doći do velikog preokreta te nanijeli Barceloni prvi prvenstveni poraz.

Iako je tek prošla polovica prvenstva Barcelona je zahvaljujući svojim dobrim igrama, ali i kiksevima Real Madrida stvorila veliku prednost pred Kraljevskim klubom od čak 18 bodova te se unatoč tome što je Atletico Madrid na zaostatku od 11 bodova može reći da se titula vraća u Barcelonu. U takvom ozračju momčad Tita Vilanove došla je na neugodno gostovanje kod Real Sociedada.

Veliku priliku za rano vodstvo imala je Barcelona u petoj minuti kada je Messi pobjegao domaćoj obrani i izašao sam pred vratara Brava, ali je njegov udarac otišao pokraj lijeve vratnice. Ipak Argentinac se iskupio samo dvije minute kasnije lijepim udarcem s ruba šesnaesterca zabivši za 1:0.

Dominacija gostiju se nastavila, a u 15. minuti Pedro odličnim udarcem pogađa vratnicu. Ipak bilo je samo pitanje vremena kada će Barcelona udvostručiti vodstvo, a to se dogodilo u 25. minuti. Dani Alves se ubacio iza obrane te savršeno pronašao Pedra kojem nije bilo teško s nekoliko metara povisiti na 2:0.

Messi dostigao Ronalda

Postigavši pogodak u sedmoj minuti Argentinac Lionel Messi izjednačio je rekord u broju uzastopnih utakmica u kojima se upisao u listu strijelaca. Naime to mu je 15. pogodak u posljednjih deset susreta čime je dostigao Brazilca Ronalda koji je u sezoni 1996./97. na deset uzastopnih utakmica zabio 12 pogodaka.

Priliku da deklasira domaćine već nakon prvih 45 minuta imao je Messi koji je prebacio istrčalog vratara Brava, ali je vratnica još jednom spasila Real Sociedad. Iako se situacija činila jako teška nadu domaćinima vraća Chori Castro u samoj završnici prvoga dijela koji smanjuje na 2:1.

Situacija na terenu se dodatno zakomplicirala kada je početkom nastavka drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Gerard Pique pa je Barcelona ostala s igračem manje. Samo šest minuta bilo je dovoljno domaćinima da iskoriste brojčanu prednost i dođu do izjednačenja. Castro je pucao, a lopta je na putu do Valdesa okrznula Mascherana i time prevarila gostujućeg vratara.

Nakon izjednačenja utakmica se potpuno primirila i djelovalo je da su obje momčadi zadovoljne s osvojenim bodom pa većih opasnosti za oba vratara nije bilo sve do sudačke nadoknade kada je veliko slavlje Real Sociedadu osigurao Agirretxe.

U idućem kolu Real Sociedad gostuje kod Celte dok će Barcelona na Camp Nou ugostiti Osasunu.

U drugom susretu Granada je dočekala Rayo Vallecano i došla do vrlo vrijedne pobjede kojom se održava iznad opasne zone.

Blaga terenska inicijativa koju su imali domaćini od prve minute okrunjena je vodstvom u 26. minuti kada je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Jordi Amat pa se s minimalnom prednošću Granade se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta malo se bude i gosti te pokušavaju doći do izjednačenja, ali sve njihove nade padaju u vodu deset minuta prije kraja dvoboja kada Carlos Aranda pronalazi Recija koji s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa za konačnih 2:0.

• Obrisan korisnik19.01.2013. u 21:09
    šteta,ali dobro je barcelonista65 rekao:bolje sad neko kasnije.
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 20:51
    važno da je sportnet rekao da bi bili pravo čudo da barca ne pobjedi sociedad, kad ono evo čuda
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 20:41
    Mislim da polako ali sigurno pada forma...