1. HRL žene, 15. kolo, 19.01.2013.
Split 2010 23:36 Sesvete

Sesvećanke na pogon Karaule i Franković "prohujale" splitskim Gripama

Iz Male dvorane na Gripama: Vedran Babić • subota, 19.01.2013.

U dvoboju 15. kola rukometnog prvenstva Hrvatske ekipa Sesveta Agroproteinke opravdala je ulogu favorita na gostovanju u Splitu svladavši domaćina s velikih 13 golova razlike...

Split 2010 - Sesvete Agroproteinka 23:36 (9:20)

Split, Mala dvorana na Gripama
15. kolo 1. HRL
Suci: Dominiković, Komšo (oba Metković)
Gledatelja: 80

Split 2010: Glavan (3), T. Lisica (1), Jurić, Surjan, Matijaš (1), Džeko (6), A. Lisica (1), Ivanović, Borovac, Stilinović (2 obrane), Krolo, Mandarić (4), Križanac (3 obrane), Zelić, Šimičić (7), Galić. Trener: Marinko Boban

Sesvete Agroproteinka: Bešem, Miletić (1), Galetić (3), Jakara, Pa. Stopić (2), Pavlek (2), Pe. Stopić (4), Grmoja (6), Jelovečki, Karaula (15 obrana), Petrušić, Nemaškalo (5), Pejčić (3), Franković (10). Trenerica: Elena Nemaškalo

Sedmerci: Split 2010 4/4, Sesvete Agroproteinka 4/5
Isključenja: Split 2010 2 min, Sesvete Agroproteinka 4 min

Rukometašice Splita 2010 nisu uspjele kreirati iznenađenje protiv Sesveta Agroproteinke. Drugoplasirani sastav lige ubilježio je desetu prvenstvenu pobjedu rezultatom 36:23. Zanimljivo, i u prvom međusobnom dvoboju ovih dvaju ekipa, krajem rujna prošle godine, Splićanke su postigle 23 pogotka, no Sesvećanke su tada zabile 28.

Igračice Elene Nemaškalo "prohujale" su Malom dvoranom na Gripama, ponajviše zahvaljujući vratarki Mariji Karauli i lijevoj vanjskoj Lani Franković, koja je bila članica hrvatske reprezentacije na prošlogodišnjem Euru u Srbiji. Karaula je obranila 15 lopti, a Franković je postigla deset pogodaka iz samo 11 pokušaja te je bila prava "noćna mora" za domaću obranu. I jednoj i drugoj to su bile najbolje ovosezonske izvedbe.

Utakmica je prelomljena u vrlo ranoj fazi. Već u šestoj minuti trener domaćih Marinko Boban zatražio je minutu odmora nakon vodstva gošći 4:1, a u 15. minuti već je bilo 10:3 za Sesvete. Boban je s klupe dovikivao svojim igračicama tražeći brži protok lopte, no od toga nije bilo ništa. Splićanke su u pojedinim trenucima djelovale bojažljivo te su previše oklijevale sa svojim udarcima. Jedino se Matea Šimičić nije ustručavala "opaliti".

Gošće su odlično stajale u obrani na čelu s raspoloženom Karaulom (12 obrana u prvom dijelu), a Splićanke nisu imale ideju kako ih probiti. Na drugoj strani stizala je kazna za kaznom - Franković je nemilosrdno trpala, a često je zabijala i "dirigentica" igre Nikolina Grmoja. Prednost Sesveta kontinuirano je rasla sve do rezultata 20:9, s kojim se otišlo na odmor.

Rezultatski gledano, drugo poluvrijeme bilo je puno izjednačenije, no gošće su imale veliku prednost pa nisu imale potrebe forsirati. U jednom je trenutku vodstvo Sesveta naraslo na plus 14 (25:11). Što se utakmica bližila kraju, to su sve više Boban i Nemaškalo davali prilika igračicama s manjom minutažom. To su ponajbolje iskoristile Tina Mandarić kod domaćih te Iva Galetić kod gošći. Serijom 4-0 Split 2010 smanjio je na "okruglih" 33:23, no s tri pogotka u završnici Sesvete su vratile na visokih i konačnih 36:23.

Osim već spomenutih Karaule i Franković, kod gošći istaknule su se još Grmoja sa šest pogodaka te Ekatarina Nemaškalo s pet, dok je najraspoloženija igračica domaćeg sastava bila Šimičić sa sedam golova. Kapetanica Irena Džeko postigla je šest, od čega četiri iz sedmeraca. Domaće vratarke Ana Križanac i Ivona Stilinović prikupile su zajedno samo pet obrana.