Borna Rupnik • ponedjeljak, 21.01.2013.

U turskom Beleku splitski je Hajduk odmjerio snage s Dynamom iz Dresdena. Momčad Miše Krstičevića ubilježila je minimalnu pobjedu, zahvaljujući Ivanu Vukoviću, uz po jedan promašeni kazneni udarac za svake strane...

Nogometaši Hajduka svladali su dresdenski Dynamo 1:0 u sklopu svojih zimskih priprema u Turskoj. Rezultat je mogao biti i drugačiji da je bilo više preciznosti s bijele točke.

Naime, nakon uvodnih prigoda Vršajevića, Vukovića i Jonjića, Hajduk je u 22. minuti dobio priliku za vodstvo s 11 metara. Međutim, Vuković je promašio okvir gola.

Za promašaj se iskupio u 37. minuti, kada je pogodio mrežu Nijemaca na dodavanje Oremuša, a do kraja poluvremena najopasniji je bio Andrijašević, koji je dobio poziv izbornika Igora Štimca za susret protiv Južne Koreje.

U nastavku utakmice Dynamo je krenuo po izjednačenje, u jednom je napadu pogodio i vratnicu, a deset minuta prije kraja dobio je svoju priliku s 11 metara. No, niti Fiel nije dobro naciljao i ostalo je 1:0.

U samoj završnici pružila se Hajduku još jedna prilika za povećanje vodstva, preko Kiša, Vršajevića i Tomaša, ali rezultat se više nije mijenjao.

Prijateljska utakmica:
Hajduk - Dynamo Dresden 1:0

Hajduk: Kalinić, Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović (od 71' Tomaš), Lima, Milić (od 58' Ozobić), Vršajević, Andrijašević (od 85' Kovačić), Caktaš (od 64' Kiš) , Vuković (od 54' Stojanović)

• Obrisan korisnik22.01.2013. u 00:32
    Svaka pobjeda je važna za dizanje samopouzdanja i realno gledajući hajduk će ove godine biti puno jači nego prošle.
  • Obrisan korisnik21.01.2013. u 23:24
    silovo ih je Hajduk
  • Lucky number 1321.01.2013. u 19:54
    Giga je više Mikro. Čoviku triba sto šansi da bi dao gol. NIšta šta nisam zna, ostatak ekipe je za svaku pohvalu!