PSG prošao bez Ibrahimovića, Cvitanić junak pa tragičar Nice

Borna Rupnik • srijeda, 23.01.2013.

U srijedu je nastavljeno natjecanje u šesnaestini finala Coupe de Francea, a ispali su Montpellier, Nice i Toulouse...

Momčad Paris Saint Germaina izborila je svoje mjesto u osmini finala Francuskog kupa pobjedom nad Toulouseom, bez Zlatana Ibrahimovića u sastavu Carla Ancelottija.

Vodstvo Parižanima brzo je donio Gameiro, no jednako je brzo poravnao Tabanou. Na početku drugog poluvremena pogađa Pastore, a prolaz Paris Saint Germaina zapečatio je Lavezzi u 66. minuti.

Bordeaux je pogocima Tremoulinasa i Belliona u drugom poluvremenu preokrenuo vodstvo Moulinsa, dok je Brest u posljednjih dvadesetak minuta preokrenuo vodstvo CA Bastije na konačnih 3:1.

Lens je s tri pogotka bez problema odradio posao kod Stade Bordelaisa, dok je Benkajjane u nastavak natjecanje odveo Raon l'Etape. Francuski prvak Montpellier poražen je kod kuće od Sochauxa. Gosti su dva puta uhvatili domaću prednost te izborili produžetak, a u 108. minuti odlučujući je pogodak postigao Mikari.

Tri su utakmice odlučene boljim izvođenjem jedanaesteraca, a spretniji su u tom dijelu igre bili Saint Etienne od Meauxa i Venissieux Minguette od Le Poire Sur Viea, dok je Dario Cvitanić u šestoj minuti sudačke nadoknade pogodio za 2:2 Nice protiv Nancyja. Međutim, Cvitanić i Kolodzieczak nisu bili precizni u raspucavanju i Nancy je mogao slaviti.

Posljednju utakmicu šesnaestine finala, ne računajući odgođeni ogled Rouena i Marseillea, u četvrtak igraju Plabennec i Lille.

Francuski kup, šesnaestina finala:
Nice - Nancy 2:2 (2:4, 11m)
Montpellier - Sochaux 2:3 (produžetak)
Raon l'Etape - Istres 1:0
Meaux - Saint Etienne 0:0 (3:5, 11m)
Venissieux Minguette - Le Poire Sur Vie 0:0 (4:3, 11m)

• Obrisan korisnik24.01.2013. u 11:17
    cvitanić je stvarno odličan ove sezone u francuskoj,šteta što ne može igrat za hrvatsku jer mislim da je nakon mandžukića u najboljoj formi od svih naših napadača
  • Obrisan korisnik23.01.2013. u 23:42
    Pa se ti kladi na St. Etienne protiv šestoligaša.