Hajduku prvi poraz na pripremama: Austrijski prvoligaš WAC održao lekciju Splićanima

Josip Tolić • četvrtak, 24.01.2013.

U trećoj pripremnoj utakmici na pripremama u Turskoj Hajduk je pretrpio prvi poraz. Bolji od Splićana bili su nogometaši austrijskog bundesligaša Wolfsberger AC-a rezultatom 3:1, a konačan ishod bio je praktički poznat već nakon prvog poluvremena.

Treća utakmica na pripremama u Beleku u Turskoj bila je nesretna za nogometaše Hajduka. Nakon pobjede nad Dynamom iz Dresdena te remijem s drugom momčadi Wolfsburga, Splićani su u četvrtak izgubili od šestoplasirane momčadi austrijske Bundeslige, Wolfsberger AC-a. Bilo je 3:1.

Počelo je neugodno po splitske nogometaše, već u 12. minuti izabranici bivšeg hrvatskog reprezentativca Nenada Bjelice poveli su. Centaršut s boka vratar Kalinić nije uspio raščistiti na željeni način; lopta je sjela na glavu Ritscheru koji s peterca pogađa za 1:0 WAC-a.

Iako su se nakon toga izabranici Miše Krstičevića probudili i počeli parirati protivniku, do izjednačenja nisu došli. Nakon pola sata igre promašaje je kaznio Topčagić dalekometnim udarcem koji je uz samu vratnicu zavrpio u mreži, a vrlo loše izdanje Hajduka u prvom poluvremenu zaključio je Liendl golom minutu prije odlaska na odmor.

Nastavak je ipak ponudio nešto bolje izdanje drugoplasirane momčadi MAXtv Prve lige. Štoviše, samo šest minuta nakon što je ušao u igru, Kouassi je udarcem s desetak metara od bloka pogodio za smanjenje zaostatka na 3:1. Samo pet minuta potom opet se tresla mreža Austrijanaca, ali gol Maglice nije bio priznat zbog zaleđa.

Potpuno se protivnik Hajduka otvorio do kraja dvoboja - stopostotnu priliku propustio je Sušić, iz daljine su pucali Kiš i Kouassi, a u samoj završnici Kiš nije uspio pogoditi okviri ni glavom.

U idućoj pripremnoj utakmici u nedjelju Hajduk očekuje utakmica protiv Dinama iz Minska.

Belek, prijateljska utakmica:
Wolfsberger AC - Hajduk 3:1 (3:0)

Hajduk: Kalinić, Vršajević, Milović, Jonjić, Stojanović, Milić, Lima, Oremuš, Andrijašević, Caktaš, Vuković (od 46. minute: Jozinović, Tomas, Kouassi, Cassio, Nižić, Maglica, Kiš, Sušić, Jakoliš)