Lille preokretom kod četvrtoligaša izborio ogled sa Saint Etienneom

Borna Rupnik • četvrtak, 24.01.2013.

Nogometaši Lillea našli su se na gostovanju kod Plabenneca u nezgodnoj situaciji, ali u drugom su poluvremenu osigurali svoje mjesto u osmini finala Francuskog kupa...

Četvrtoligaš Plabennec ugostio je prvoligaša iz Lillea u šesnaestini finala Coupe de Francea, u jedinoj utakmici koja se igrala u četvrtak.

Veliko veselje za domaćine priredio je Pelletier pogotkom u 28. minuti susreta, ali Plabennec ipak nije uspio svoju prednost sačuvati do odmora. Samo četiri minute poslije Kernevez je spremio loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje.

U uvodnim minutama nastavka za preokret je precizan bio Roux, a De Melo je u 67. minuti stavio "točku na i" i ispisao na semaforu konačnih 3:1 za Lille.

Lille će u osmini finala gostovati kod Saint Etiennea, a ostale parove čine Lorient - Brest, PSG - Rouen/Marseille, Raon l'Etape - Bordeaux, Sochaux - Troyes, Evian TG - Le Havre, Minguettes Venissieux - Nancy te Lens - Epinal.