Premoreni Cibosi se raspali protiv Lietuvos Rytasa i završili posljednji u skupini

Branimir Korać • petak, 25.01.2013.

Cibonini junioru su upisali još jedan poraz na Nike International Junior Tournamentu u Šiauliaiju, a ovaj put je bolji bio Lietuvos Rytas. Krajem susreta Cibosi su potpuno ostali bez snage i Litavci su odjurili do pobjede...

Cibona - Lietuvos Rytas 59:84 (24:16, 36:45, 50:64)

Cibona: Bruno Skokna 5, Toni Mustapić, Luka Obrvan 3, Toni Kumanović 2, David Škara, Nik Slavica 2, Bruno Španja 4 (7 skokova), Marko Ćuze 0, Mateo Jurković 6, Lovro Mazalin 19, Marko Arapović 18 (6 skokova, 7 asistencija).

Lietuvos Rytas: Deividas Kumelis 0, Augustas Suliauskas 10, Edvinas Seskus 6 (5 asistencija), Mantas Serksnas 0, Gediminas Zalalis 2 (5 skokova), Rytis Pipiras 8 (6 skokova), Lukas Ganas 7, Karolis Razukas 5, Regimantas Miniotas 10 (7 skokova), Lukas Motiejunas 15, Domantas Pavlovskis 6, Norbertas Giga 15 (10 skokova, 4 ukradene).

Izgubljene lopte: Cibona 21, Lietuvos Rytas 20

Iako se u Litvu otputovalo s velikim nadama, Cibonini juniori nisu ubilježili niti jednu pobjedu. U skupini u kojoj se očekivala pokoja pobjeda, pokazalo se da je mladost (najmlađa momčad turnira) unatoč silnom talentu ipak bila hendikep. I godinu-dvije stariji protivnici bili su ipak preteška prepreka.

Prvog dana Cibosi su na rasporedu imali dvije utakmice, a u onoj drugoj udarna petorka je proživljavala pakao, morala je igrati i produžetak uz raritetan podatak da su četiri igrača odigrala 45 minuta ili par sekundi manje, a jedan 43 minute.

Premoreni igrači Cibone nisu imali šanse u trećem kolu protiv Lietuvos Rytasa, držali su se neko vrijeme, dobro krenuli u utakmicu, ali nakon toga su potpuno pali i otišli u težak poraz 84:59.

Počelo je dobro, Cibona je nakon trice Arapovića i slobodnih bacanja Skokne imala 24:16 nakon prve dionice, ali onda su krenuli problemi. Lietuvos se poput VEF Rige raspucao s vanjskih pozicija, potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom i na poluvremenu već vodio 45:36.

Što je utakmica više odmicala, to se zaostatak više povećavao i završilo je visokom pobjedom Litavaca.

U Ciboninom sastavu po običaju najistaknutiji su bili Lovro Mazalin s 19 poena i Marko Arapović s 18 poena, sedam asistencija i šest skokova. Arapović je i ovdje odradio gotovo cijelu utakmicu napustivši igru tek uz petu osobnu pogrešku 50 sekundi prije kraja.

Kod Litavaca po 15 poena ubacili su Lukas Motiejunas i Norbertas Giga koji je dodao deset skokova.

• Obrisan korisnik25.01.2013. u 20:41