Perasoviću poraz u šokantnoj završnici, Tabak se vratio pobjedama

Branimir Korać • subota, 26.01.2013.

Prva tri susreta 19. kola Lige Endese protekla su u znaku gostujućih momčadi. Hrvatski stručnjaci Velimir Perasović i Žan Tabak ubilježili su polovičan učinak...

Valencia je na svom parketu ugostila momčad Murcije i tražila je pobjedu za povratak dobrog raspoloženja nakon nešto lošijih rezultata u posljednje vrijeme. Međutim doživjela je šok i izgubila ubačajem gostiju sa zvukom sirene.

Perasovićeva momčad kontrolirala je rezultat do sredine treće četvrtine kada se Murcia vratila u utakmicu i do kraja utakmice nije dozvolila domaćinu da ponovno vrati značajniju prednost na svoju stranu.

Ušlo se u infarktnu završnicu gdje je Murcia pet sekundi prije kraja susreta imala 93:92 i dva slobodna bacanja. Matt Gatens je ubacio samo jedno i Valenciji je ostalo dovoljno vremena da izbori produžetak. Posljednji napad uspješno je realizirao Pau Ribas, na semaforu je ostala tek sekunda i nakon minute odmora Kim Tillie ubacuje sa sirenom za pobjedu Murcije 96:94.

Kod Valencije najistaknutiji su bili Justin Doellman i Vitor Faverani s po 16 poena te Stefan Marković s 15 poena i pet asistencija. Kod gostiju Matt Gatens je ubacio 21 poen, a Jose Angel Antelo 14 poena.

Caja Laboral je gostovala kod Cajasola i slavila lakše nego što to pokazuje konačnih 86:82. Nakon serije od 17 uzastopnih pobjeda, u Euroligi je u četvrtak bolja bila Barcelona, ali Tabakova momčad vratila se pobjedama već na gostovanju u Sevilli i tako nastavila pobjednički niz u prvenstvu koji je na brojci od 11 uspjeha u nizu.

Protiv Cajasola je u drugom poluvremenu imala i 18 poena prednosti, a tek u samoj završnici susreta domaćin je uspio smanjiti zaostatak i malo "uljepšati" poraz iako nije niti jednom zaprijetio nekim povratkom u utakmicu.

Maciej Lampe s 20 poena i devet skokova predvodio je Caju Laboral, a 17 poena je dodao Andres Nocioni. Kod poraženih Luka Bogdanović je ubacio 17 poena, a 12 je dodao Joan Sastre.

Domaći poraz upisao je Blusens Monbus koji je ugostio Fuenlabradu i izgubio 79:73. Rob Kurz s 18 poena i pet skokova i Kristaps Valters sa 17 poena bili su najbolji kod pobjednika, a kod domaćina Levon Kendall je ubacio 14 poena uz pet skokova, a Jorge Sanz 13 poena.