Oslabljeni Slaven Belupo visoko poražen od Brkljačinog i Špičićevog Sibira

Branimir Korać • nedjelja, 27.01.2013.

Umjesto dvoboja protiv rumunjskog Petrolula, nogometaši Slaven Belupa uspjeli su dogovoriti susret protiv ruskog drugoligaša Sibira i upisali su poraz 4:2...

Slaven Belupo nastavlja s odigravanjem pripremnih utakmica na pripremama u Turskoj, a protiv ruskog drugoligaša Sibira iz Novosibirska nije polučio dobar rezultat. Rusi su slavili s glatkih 4:2.

Razloge ovakvog poraza treba tražiti i u izostanku četvorice standardnih obrambenih igrača što su Rusi u konačnici znali iskoristiti.

Slaven je dobro otvorio utakmicu i poveo pogotkom Čanađije u 34. minuti utakmice, međutim u završnici prvog poluvremena Rusi su preko Medvedeva ipak uspjeli doći do poravnanja iako su se igrači Slavena bunili kako je došlo do prekršaja prilikom postizanja pogotka.

Sve do 75. minute rezultat je glasio 1:1, a onda je uslijedio pad hrvatskog prvoligaša. Prvo je Believ donio vodstvo Sibiru, a zatim je Matija Špičić, nekadašnji igrač Zagreba i Istre, povisio na 3:1. U 89. minuti četvrti pogodak za Ruse postigao je Zuprudski.

Slaven je uspio u samoj završnici doći do smanjenja kada je Šaban u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:2.

Treba spomenuti kako je susret mogao i drugačije završiti da je Enes Novinić u 77. minuti kod vodstva Rusa 2:1 bio malo precizniji, no njegov udarac je završio na vratnici.

"U ovom susretu smo oštećeni, ruski sudac je previdio očiti prekršaj kod izjednačujućeg gola Sibira i zaleđe kod trećeg gola", rekao je za službenu klupsku stranicu tehnički direktor Robert Kerovec.

Sljedeću utakmicu Slaven Belupo igra u ponedjeljak od 15 sati protiv drugoplasirane momčadi azerbajdžanskog prvenstva Simurqa.

Slaven Belupo: Rodić, Barić, Pranjić, Maras, Geng, Čanađija, Herent, Glavica, Rak, Delić, Jelavić (još su igrali: Pelin, Vugrinec, Novinić, Maretić, Šaban, Senić, Pilipović, Takač, Tucaković, Brlek, Marković.)