Stipčević sa sedam trica odveo Scavolini do pobjede, Perić predvodio Cremonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.01.2013.

Hrvatski košarkaši u talijanskom prvenstvu u 17. kolu su ubilježili vrlo dobre nastupe. Predvodio ih je Rok Stipčević koji je sa sedam trica pomogao Scavoliniju da dođe do pobjede protiv posljednjeplasirane Bielle...

17. kolo talijanskog prvenstva donijelo je derbi začelja u kojem je Scavolini u Pesaru ugostio momčad Bielle. Obje momčadi su dosad bile na svega tri pobjede i poraz je značio ostanak na samom dnu ljestvice, a ubilježili su ga gosti rezultatom 89:76.

Susret je odlučen u drugom poluvremenu kada se Scavolini uspio odvojiti i stvoriti nedostižnu prednost. Predvodio ga je posebno dobro raspoloženi Rok Stipčević koji je za 34 minute ubacio 25 poena (7/12 trica) i tome dodao šest osvojenih lopti. Osim Stipčevića istaknuo se i Tarence Kinsey koji je dodao 19 poena i 11 skokova. Kod gostiju Trey Johnson je bio najefikasniji, ubacio je 25 poena i uhvatio pet skokova, a vrlo dobar bio je Kevinn Pinkney sa 16 poena i 13 skokova.

Cremona je na svom terenu ubilježila poraz od Caserte 74:73, a šut za pobjedu promašio je Hrvoje Perić koji je odigrao dobru utakmicu. Perić je za 31 minutu ubacio 15 poena (6/11 za dva, 1/2 za tri) i uhvatio šest skokova, no to nije bilo dovoljno. 15 poena je dodao i Jarius Jackson, 14 poena i deset skokova Tukka Kotti dok je Andrija Stipanović za 16 minuta ubacio devet poena (4/5 za dva) uz pet skokova. Najveće zasluge za pobjedu gostiju pripadaju Zygimantasu Jonusasu koji je susret završio s 20 poena i devet skokova.

Očekivanu pobjedu upisao je Armani koji je ugostio momčad SAIE3 iz Bologne i slavio s visokih 91:68. Sve je bilo poznato već uoči posljednje dionice kada su domaćini imali visokih 73:50.

Malik Hairston je predvodio strijelce Armanija s 15 poena, 13 poena je dodao Jacopo Giachetti, a Leon Radošević za za 14 minuta je ubacio osam poena (4/5 za dva) uz četiri skoka. U sastavu iz Bologne Giuseppe Poeta je ubacio 20 poena.