Trešnjevka i Koka lako do novih bodova, Sesvete izgubile od Umaga

Sportnet • nedjelja, 27.01.2013.

Novo, 16. kolo 1. lige bilo je pogodno za ekipe Trešnjevke, Samobora i Koka koje su imale lak posao te su uvjerljivo svladale svoje protivnice. Iznenađenje kola priredio je Umag pobijedivši drugoplasirane Sesvete koje su sada pale na treće mjesto na ljestvici.

Ivanić – Trešnjevka 25:35 (11:17)

Trešnjevka, trenutno petoplasirana ekipa na ljestvici, pobijedila je Ivanić, koji se nalazi na samome dnu prvenstvene ljestvice. Trešnjevčanke su povele odmah na početku utkamice te su svoju prednost samo povećavale do konačnih +10.

Utakmicu je dobro otvorila Zovko svojim trima pogocima, zatim se raspucala Komljenović te je već u devetoj minuti bilo 6:2 za Trešnjevku. Pridružila im se i Marušcec sa svoja četiri gola, a kod Ivanića je pucački bila raspoložena jedino Blažek, s tri postignuta pogotka u prvome dijelu.

Na početku drugoga poluvremena Trešnjevčankama je malo zaprijetila Pasarić koja je sa 17:11 smanjila razliku na 17:13, no potom su igračice Ivanića stale i gostujuća momčad radi seriju 4:0. U 46. minuti Trešnjevka je imala najveću prednost na utakmici – čak 12 razlike. Mirno su privele utakmice kraju i ostvarile uvjerljivu pobjedu.

Kod Ivanića Kristina Pasarić bila je njihov najbolji strijelac s pet golova i uz nju vratarka Hren s osam obrana. Prvo ime pobjedničke ekipe bila je Tanja Komljenović s čak sedam postignutih pogodaka iz osam pokušaja, a na golu se istaknula Janja Golubić s 13 sakupljenih obrana.

Koka – Dalmatinka 36:23 (22:8)

Iako je Koka tek sedmoplasirana ekipa prvenstva, uvjerljivom je pobjedom svladala Dalmatinku koja se nalazi na pretposljednom mjestu na ljestvici. Dalmatinka nije imala nikakve šanse u ovoj utakmici u koju su igračice Koke krenule silovito i ni u jednom trenutku nisu dopustile suparnicama da im se barem malo približe.

Utakmica je počela vodstvom Koke i već je u šestoj minuti na semaforu pisalo 6:1. U nastavku je krenulo Horvat koja je zadala glavobolju igračicama Dalmatinke sa svojih devet pogodaka već u prvome poluvremenu te je prednost bila nedostižnih 14 razlike.

U drugome se dijelu nije ništa posebno promijenilo. Prednost Koke samo je rasla, a i Simona Hajduk branila je gotovo sve. U ekipi Dalmatinke Prusina je bila izuzetno raspoložena, no sama ih nije mogla pobijediti. Dalmatinka je u ovome susretu bila bez ikakve prilike za pobjedu.

U pobjedničkoj ekipi najviše se istakla Snježana Horvat sa svojih deset pogodaka te Ivana Dežić sa sedam, a Hajduk je imala čak 20 obrana u utakmici. Maja Prusina bila je najbolja igračica Dalmatinke. Zabila je osam pogodaka iz devet pokušaja.

Sesvete Agroproteinka – Umag 28:31 (18:15)

Sesvete, drugoplasirana ekipa do ovoga kola, iznenađujuće su izgubile od Umaga koji se drži na šestom mjestu prvenstvene ljestvice. U ovoj nadasve uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici, Umažanke su naposljetku odnijele pobjedu i dva boda u Istru.

Umažanke su dobro otvorile utakmicu, ali Sesvete izjednačavaju i u devetoj su minuti i povele rezultatom 6:5. Svoju su prednost samo povećavale do +3 na poluvremenu.

Sesvete nisu dobro ušle u drugo poluvrijeme pa Umag izjednačava rezultat zahvaljujući trima uzastopnim pogocima Vidović. Igralo se gol za gol sve do 40. minute kada je gostujuća ekipa povela s dva razlike. Iako su domaćini opet izjednačili, uskoro Umažanke bježe na +3 i rukometašice Sesveta više nisu mogle preokrenuti rezultat u svoju korist.

Tea Jakara bila je najbolja u ekipi Sesveta s osam pogodaka, a Marija Karaula obranila je 12 udaraca na gol. Kod pobjedničke momčadi Vidović je zabila četiri pogotka.

Zamet – Osijek 26:20 (12:8)

Zamet je kao četvrtoplasirana ekipa pobijedila ekipu Osijeka u utakmicu u kojoj pobjeda riječkoga kluba ni u jednom trenutku nije bila upitna. Zamet je već u 12. minuti bio na +5. Prednost Riječanki pokušala je smanjiti Bednjanec pa na poluvrijeme domaćin odlazi s četiri pogotka prednosti.

U drugome je poluvremenu gostojuća momčad sve više tonula. Osječke vratarke nisu bile raspoložene pa je prednost igračica Zameta samo rasla do konačnih +6.

Ćamila Mičijević i Dina Havić zabile su četiri gola u suparničku mrežu s čak 13 obrana Račić. Kod Osijeka su Lidija Bošnjak i Anita Miškić postigle pet pogodaka.

Fantasyland Samobor – Split 2010 30:26 (18:10)

Samobor je u svojoj dvorani Bogumil Toni pobijedio Split te tako dospio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Start utakmice nije krenuo najbolje za domaće, ali su uskoro, napraviviši seriju 7:0, izjednačile i povele s 10:4. Samoborke su tu prednost održavale do kraja prvoga dijela.

Drugo poluvrijeme nije donio preokret gostujuće ekipe. Samoborke su uvjerljivo punile suparničku mrežu, a Golubić je to ponajviše polazilo za rukom. Domaćini su imali i dobru potporu vratarki pa su susret mirno priveli kraju i ostvarili izuzetno bitnu pobjedu za daljnji tijek prvenstva.

U ovoj pobjedi Samobora najbolje su bile Ivana Lovrić s realizacijom 10/11, Tea Golubić s 8 golova i Iva Milanović Litre sa 100%-tnim učinkom (6/6). Maja Kuhar obranila je deset lopti, a Lidija Radovanić zaustavila je oba sedmerca prema svome golu. Marija Matijaš i Matea Šimičić bile su najbolje u momčadi Splita sa šest pogodaka.