Ivor Krapac • srijeda, 30.01.2013.

Hajduk je uspješno odradio posljednju utakmicu na pripremama u Turskoj. Momčad Miše Krstičevića je u Beleku bila jača od Red Bulla iz Salzburga, a osim pobjede, trenera će moći razveseliti i kvalitetna igra njegove momčadi, s puno posla za vratara austrijskog kluba...

Prije nego u petak krenu prema Splitu, pa na nastavak priprema u Gabeli, nogometaši Hajduka u srijedu su odigrali posljednju pripremnu utakmicu u turskom Beleku. Hajduk je za oproštaj od Turske s 2:1 bio bolji od Red Bulla iz Salzburga, uz pogotke Ivana Vukovića u osmoj i Mateja Jonjića u 79. minuti. Jedini strijelac za Red Bull bio je Španjolac Jonathan Soriano, koji se pobrinuo za privremeno poravnanje svoje momčadi pogotkom u 14. minuti.

Uvodni dio utakmice bio je jako dobar za momčad Miše Krstičevića. Poslije akcije u kojoj su sudjelovali Anton Maglica i Franko Andrijašević, Ivan Vuković je u osmoj minuti bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i udarcem sa šest metara doveo Hajduk u vodstvo.

Drugi pogodak na utakmici pao je ubrzo potom. Jonathan Soriano osigurao je povratak austrijske momčadi na 1:1 udarcem s 18 metara, uspješno naciljavši donji desni kut Hajdukovih vrata.

Splićani su osigurali pobjedu nešto više od 10 minuta prije kraja. Danijel Stojanović je ubacio, a Matej Jonjić glavom postigao odlučujući pogodak na utakmici.

Hajduk je, tako, dobrim rezultatom okrunio kvalitetnu igru, osobito u prvom poluvremenu, u kojem su stvorili niz prilika. U drugom dijelu bilo je nešto ravnopravnije, s pritiskom Splićana u završnici susreta, što je i urodilo plodom, a kako je prenijela službena Hajdukova internetska stranica, bila je to najbolja igra Krstičevićeve momčadi u dosadašnjem tijeku priprema.

Prijateljska utakmica:
Hajduk - Red Bull Salzburg 2:1

Hajduk: Kalinić, Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović (od 63. Stojanović), Vršajević, Lima, Caktaš (od 67. Kouassi), Andrijašević (od 88. Sušić), Maglica, Vuković

• Obrisan korisnik31.01.2013. u 00:36
    oće dragi,oće, nemoj da te to smeta... bar vama budena proslavi prvaka par stotina ako podile karte po domovima i vrtićima i koji dres, možda koju kobasicu..
  • Obrisan korisnik30.01.2013. u 23:44
    Da nešto argumentirate za razliku od konstantnog blaćenja Hajduka možda bi i mogli pričat normalno ;)
  • Lucky number 1330.01.2013. u 20:59
    Kalinić gleda balun umisto da barem pokuša obranit. Svi ostali, hvala šta ste utišali one koji samo po rezultatima pripremnih utakmica znaju kako će izgledat naša trofejna sala za 10 godina!