Marseille lako svladao trećeligaša i prošao u osminu finala Kupa

Filip Han • srijeda, 30.01.2013.

U zaostaloj utakmici šesnaestine finala Francuskog kupa nastupili su trećeligaš Rouen i Marseille. Domaćini su pružili solidan otpor, ali nisu mogli do iznenađenja protiv puno jačeg protivnika, koji je na kraju slavio rezultatom 2:1.

Utakmica koja se trebala odigrati 22. siječnja odgođena je za danas zbog prošlotjednog curenja plina iz tvornice u Rouenu. Domaćini u početku nisu bili nimalo impresionirani suparnikom, te su u utakmicu ušli agresivno i stvorili nekoliko vrlo dobrih prilika.

Ipak, nakon dvadesetak minuta utakmice kvaliteta Marseilla došla je do izražaja i Mathieu Valbuena pogađa prečku, a zatim šalje udarac koji odlazi malo iznad vrata. Valbuenina upornost isplatila se u 42. minuti kada dovodi Marseille u prednost. Do kraja poluvremena gosti su čuvali loptu i nije bilo drugih prilika.

Drugo je poluvrijeme započelo slično kao i prvo s nekoliko solidnih pokušaja Rouena, no neopreznost u obrani dovela je do povećanja vodstva Marseilla. Pogodak je postigao Modou Sougou, a to je samo potaknulo Rouen da još snažnije krene prema naprijed.

U 67. minuti Remy Dugimont smanjuje vodstvo Marseilla i vraća Rouen u utakmicu, no gosti nisu dopustili preokret. Do kraja susreta obje su momčadi uspjele još nekoliko puta zaprijetiti suparničkim vratima, no oba su vratara dobro reagirala u tim situacijama.

Rouen je ovim porazom prekinuo niz od sedam utakmica bez poraza na domaćem terenu, a Marseille je očekivano napredovao u Kupu, te će u osmini finala igrati protiv PSG-a.