Briljantni Alkar očitao pravu košarkašku lekciju Jollyju

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 02.02.2013.

Sinjska ovosezonska košarkaška bajka nastavlja se i nakon 13. kola u kojem je Alkar očitao pravu košarkašku lekciju gostima iz Šibenika. Teško je reći što je bilo bolje ove subote iz sinjske perspektive, granitna obrana, raznovrstan i ubojit napad ili pak glasni navijači koji su dvoranu dupkom napunili. Kako kod da bilo, Sinjani su imali cijeli niz razloga veseliti se do ranih jutarnjih sati zbog sedme pobjede u nizu...

Alkar - Jolly JBŠ 100:76 (25:10, 34:28, 22.17, 19:21)

A-1 liga, 13. kolo
Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 1400

Suci: Hordov (Zadar), Basarić, Jurčević (oba Split)

Alkar: Jugo 8, Bilić 6, M. Modrić 6, S. Modrić 10, Matić 17, Boban 3, Gaurina 10, Žitko 15, Ivišić, Ćurković 2, Župić 6, Kanaet 17.
Trener: Damir Milačić

Jolly Jadranska banka Šibenik: Petković 4, Katura 5, Vrlika 7, Mihaljević, Mrva 28, Naletilić 13, Bubalo, Vrsaljko 5, Gabrić, Gulam 5, Butorac 9.
Trener: Hrvoje Vlašić.

Skokovi: Alkar 32; Jolly JBŠ 32
Izgubljene lopte: Alkar 10; Jolly JBŠ 10
Osobne pogreške: Alkar 26; Jolly JBŠ 24

Kakva utakmica Alkara, vjerojatno i najbolja unazad nekoliko godina, kojom su Sinjani još jednom potvrdili, ako je uopće i bilo sumnje, da ove sezone s pravom računaju na velike stvari. Već od početka Alkar je bio u "petoj" brzini, osjetilo se kod gostiju neigranje Rossa, no neće to umanjiti rapsodiju u bijelom koju su prezentirali puleni Damira Milačića...

Damir Milačić, trener Alkara: "Prvo što želim reći je da velik dio svih naših pobjeda ide na račun naših navijača koji su bili genijalni. Svojim igračima sam jasno rekao da želim ono s priprema tijekom tjedna vidjeti na parketu u utakmici, znali smo što nas čeka i da će biti malo rastresen nakon poraza od Đure, ali sve čestitke mojim igračima na prikazanom. Sad smo bolji i u međusobnom susretu, pripremit ćemo se za Zagreb i rasterećeno krenuti u taj dvoboj."

Domagoj Kanaet, igrač Alkara: "Dao sam sve od sebe, nisam se nadao da mogu baš ovsko dobro odigrati, ali zasluge za moju igru idu prema mojim suigračima i naravno treneru. Ističem i naše navijače, to je nešto najbolje što se jednom igraču može dogoditi u životu."

Hrvoje Vlašić, trener Jollyja: "Mi nakon onakve prve četvrtine više nismo imali što tražiti, pokušavali jesmo, snizili smo petorku, ali nismo uspjeli. Njihov izvanredan šut i puno bolja obrana su presudili, primili smo 59 koševa u prvom dijelu, a to je svugdje, a pogotovo ovdje nemoguće nadoknaditi. Ross nam je jako nedostajao, on zna igrati ovakve utakmice, ali nije njegova ozljeda opravdanje. Čestitam Alkaru na zasluženoj pobjedi i želim im sreću u nastavku. Što se tiče atmosfere, prije početka sebi sam rekao da se ima smisla baviti ovim sportom, upravo zbog ovakve publike. Bravo Sinjani."

Otvaranje susreta u potpunosti je pripalo Alkaru, tri minute bile su potrebne Jollyju da dođe do prvih koševa, nakratko su uhvatili i egal, no odlična sinjska obrana i serija ukradenih lopti brzo su domaće odveli na ugodnih 19:6.

Intencija gostujućeg stratega bila spuštati loptu pod koš, rano je Alkar ušao u bonus, ali nisu to Šibenčani znali kapitalizirati pa su nakon prvih deset minuta bili u zaostatku od visokih 15 koševa razlike (25:10).

Jednako dobro Alkar je nastavio i u drugom periodu, istina, trgnuli su se i gosti, no serija trica domaćih brzo je primorala Hrvoja Vlašića da pozove novu minutu odmora, pokazat će se, uzalud.

Nošeni glasnom publikom Sinjani su nastavili kao u transu, konstantno su bili za korak brži od svojih suparnika, čvršći u obrani, raznovrsniji u napadu, pa su u 16. minuti dosegnuli i plus 23 (49:26). Najbolje poluvrijeme unazad nekoliko godina, uz nezaustavljivog Kanaeta u tim trenutcima, Alkar je zaključio rezultatom od 59:38.

Nisu Sinjani posustajali niti u nastavku, po istom receptu igralo se i dalje, prednost je u njihovu korist neumoljivo rasla, a u 29. minuti semafor je pokazao pomalo nevjerojatnih 30 koševa razlike (78:48).

U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 81:55, Alkar je lovio minus od 20 koševa iz prve utakmice, nekoliko puta Jolly je bio na pragu "pozitive", međutim, nisu se dali domaći pa su susret zaključili rezultatom od 100:76.

Prvo ime sinjske momčadi bio je "zaštićeni" Domagoj Kanaet koji je u utakmici karijere zabio 17 koševa (šut 8/10), a uspio je dohvatiti i sedam skokova te tri asistencije. Jedan broj koševa upisao je i Matić, a dva manje djelo su Gaurine. Kod gostiju, jedini na nivou bio je Mrva s ubačenih 28 koševa i sedam skokova.