Trešnjevka nanijela novi poraz Sesvetama, Koka i Zelina sigurne

Jelena Bagarić • nedjelja, 03.02.2013.

U 17. kolu najelitnijeg natjecanja u ženskom rukometu u Hrvatskoj nije bilo većih uzbuđenje. Jedino iznenađenje priredila je Trešnjevka nanijevši drugi uzastopni poraz ekipi Sesveta. Koka je uz manje probleme došla do pobjede protiv Osijeka, dok je Zelina bila uvjerljiva u Pločama. Samobor i Umag svoju utakmicu 17. kola nisu odigrale zbog europskih obaveza Samobora koji igra u Novoj Pazovi utakmicu šesnaestine finala Challenge kupa.

Trešnjevka - Sesvete Agroproteinka 23:22 (15:9)

U posljednja dva kola Sesvete su upisale dva poraza. Nakon Umaga, bolje su ovaj put bile rukometašice Trešnjevke koje su tijesno slavile u ovom ogledu 17. kola. Iako su kroz cijeli susret uvjerljivo vodile, pred kraj je Zelenima ponestalo snage pa su se Sesvećanke približile, ali vremena za preokret više nije bilo.

Prvo i jedino vodstvo u ovoj utakmici imale su Sesvete u drugoj minuti kada je Lana Franković postigla pogodak za 0:1. Međutim, ubrzo Trešnjevka preuzima inicijativu pa već u 11. minuti imaju velikih pet pogodaka prednosti. Ta prednost poljuljala se dva puta u 20. minuti kada su Sesvete približile na tri pogotka zaostatka. No, bili su to samo kratki trzaji jer se Trešnjevka pogocima Toth i Komljenović uputila na odmor sa velikih šest razlike.

U nastavku je sve teklo glatko za domaću ekipu. Konstantno su vodile, čak i povećavale svoje vodstvo, no u 53. minuti igra Trešnjevke staje. Tada postižu svoj 23. pogodak koji će biti i njihov posljednji u ovom susretu. Sesvete su u tim trenucima bile u minusu od šest pogodaka. U idućih sedam minuta pokušale su doći do izjednačenja ili čak do pobjede budući da je igra Trešnjevke stala, no vremena više nije

Sa šest postignutih pogodaka Tanja Komljenović bila najraspoloženija igračica Trešnjevke. Ne treba zaboraviti ni odličnu vratarku Janju Golubić koja je sakupila 15 obrana. U redovima Sesveta istakla se Nikolina Grmoja s pet postignutih pogodaka, dok je Franković dodala još pet.

Ovom pobjedom ekipa Trešnjevke skočila je na četvrto mjesto ljestvice, a na ruku im je išao i poraz Zameta od Splita. Sesvete su sada treće s jednim bodom zaostatka za Samoborom koji ima utakmicu manje.

Osijek - Koka 15:19 (8:8)

U utakmici s vrlo malo pogodaka, u gostima kod Osijeka, slavila je ekipa Koke iz Varaždina. Iako je veći dio utakmice bio neizvjestan, u konačnici su rukometašice Koke uspjele prelomiti rezultat i odnijeti nova dva boda iz Osijeka.

Bila je ovo utakmica bez previše uzbuđenja. Osječanke su povele s 2:0 na početku, no ubrzo su izjednačile gošće te se utakmica nastavila igrati pogodak za pogodak. Budući da se niti jedna ekipa nije uspijevala odvojiti na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom. Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom tonu sve to 54. minute kada Dežić pogađa za 14:16. Do kraja se Osječanke nisu uspjele vratiti već su postigle samo jedan pogodak, a Koka još tri i time povećala svoje vodstvo do isteka 60. minute.

Za mali broj pogodaka igračica osijeka zaslužna je odlična vratarka Koke Simona Hajduk koja je obranila čak 22 lopte. Igrački se najviše istakla Ivana Dežić s postignutih osam pogodaka. Kod Osijeka su većinu pogodaka točnije deset, postigle Dora Lacković i Ivona Bednjanec koje su postigle po pet pogodaka.

Dalmatinka - Zelina 23:29 (12:15)

Bez većih problema su vodeće rukometašice Zeline došle do pobjede na gostovanju kod Dalmatinke u Pločama. Nakon početne izjednačenosti u prvom poluvremenu, Zelina u nastavku u potpunosti okreće utakmicu na svoju stranu i odnosi pobjedu.

Skoro cijelo prvo poluvrijeme Zelina se nije uspijevala rezultatski odvojiti. Rezultat je bio izjednačen sve do 27. minute kada Petković započinje seriju od četiri pogotka koja će u konačnici Zelini donijeti prednost od tri pogotka na poluvremenu. Od te serije Dalmatinka se nije uspjela oporaviti pa je utakmica u nastavku tekla u jednom smijeru. Zelina je bez problema utakmicu privela kraju i još povećala svoju prednost.

Ivana Petković je s devet pogodaka bila prvi i strijelac Zeline u ovom susretu. Uz nju se još istakla i mlada Lea Vukojević koja je dodala još sedam pogodaka. U domaćoj ekipi po šest pogodaka postigle su Anamarija Boras i Valentina Blažević a još pet postigla je Maja Prusina.