U All-Star utakmici njemačka reprezentacija s 37:35 svladala selekciju Bundeslige

Igor Šestak • ponedjeljak, 04.02.2013.

Između nedavno završenog Svjetskog rukometnog prvenstva i nastavka klupske sezone u Njemačkoj je odigrana All-Star utakmica između nacionalne momčadi i selekcije najboljih igrača Bundeslige. Kako i priliči, ova revijalna utakmica obilovala je pogocima, a završila je pobjedom njemačke reprezentacije rezultatom 37:35. Nastup je upisao i jedan hrvatski rukometaš, najbolji srednji vanjski Svjetskog prvenstva u Španjolskoj, Domagoj Duvnjak.

Svjetsko rukometno prvenstvo završilo je 27. siječnja, a već 4. veljače u Njemačkoj se nastavljaju klupska natjecanja. Prije toga na red je došla All-Star utakmica između njemačke reprezentacije i selekcije Bundeslige pa su se na parketu u isto vrijeme našli Schmidt, Weinhold, Wiencek i Heinevetter s jedne te Eggert, Romero, Jicha, Lindberg, Duvnjak i Omeyer s druge strane.

Nažalost, All-Star momčadi nisu bile kompletne, a razlog tome bile su ozljede. Njemačka je igrala bez Pfahla i Christophersena, dok za selekciju Bundeslige nastupiti nisu mogli Narcisse, Svan Hansen, Landin i Ekdahl du Rietz. Kvalitete je na parketu ipak bilo dovoljno i gledatelji u Leipzigu imali su što vidjeti.

Rezultat je bio u drugom planu, no valja istaknuti kako se reprezentacija Njemačke vrlo dobro nosila sa selekcijom Bundeslige koja je obilovala najvećim rukometnim imenima. U prvoj polovici prvog poluvremena momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu, sve dok zvijezde Bundeslige nisu povele s 11:8 u 16. minuti. Njemačka se ipak brzo vratila u igru, a u drugom se poluvremenu uspjela i značajnije odvojiti. Nakon 26:22 u 37. minuti Nijemci su uspješno održavali svoje vodstvo sve do 36:30 dvadesetak minuta kasnije. Selekcija Bundeslige u završnici je uspjela umanjiti poraz pa je dvoboj završio rezultatom 37:35.

Nakon utakmice igrači su redom hvalili publiku. "Lako je osjećati se dobro ovdje i drago mi je da su naši navijači na ovaj način osjetili dašak Svjetskog prvenstva. Bilo je to lijepo iskustvo", izjavio je Oliver Roggisch, a zadovoljan je bio i izbornik Martin Heuberger: "Navijači su nas vrlo lijepo dočekali i mislim da smo ispunili njihova očekivanja. Igrači su odradili vrlo dobar posao."

U njemačkoj reprezentaciji najefikasniji je bio Schmidt sa sedam golova, a čak je pet igrača po četiri puta pogađalo mrežu selekcije Bundeslige - Wiencek, Reichman, Theuerkauf, Haaß i Weinhold. Na drugoj strani po sedam golova postigli su Ahlm i Myrhol, a po tri Eggert, Zeitz, Weber, Jicha i Lindberg. Jedini hrvatski predstavnik, Domagoj Duvnjak, nije se uspio upisati u strijelce.

Klupska sezona u Njemačkoj se nastavlja već u ponedjeljak kada kreću četvrtfinalne utakmice Kupa, a u srijedu je prva utakmica 20. kola Bundeslige.

Njemačka, All-Star utakmica:
Njemačka - Selekcija Bundeslige 37:35 (19:18)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• narada10805.02.2013. u 14:02
    Bravo Davor (cit. Čosić), ovaj - Marko (cit. Čosić), ovaj - Dule, ili bolje: Duško! Pog. zbog toga što je ekipa sastavljena po izboru njemačkih navijača. Ne znam zašto su izbrisali taj podatak iz članka, jućer je on još bio tu.