Panathinaikos do lagane pobjede, Ukić među boljima

Branimir Korać • srijeda, 06.02.2013.

Košarkaši Panathinaikosa u 16. kolu grčkog prvenstva gostovali su kod Rethymna i upisali visoku pobjedu 85:58. Iako Rethymno ove sezone igra dobro i drži visoku petu poziciju, u ovom susretu nije imao šanse...

Nakon poraza u najvećem grčkom derbiju protiv Olympiakosa, košarkaši Panathinaikosa gostovali su kod Rethymna i upisali glatku pobjedu 85:58.

U susretu u kojem jedna od dvije najbolje grčke momčadi nije imala pravo na krivi korak, sve je bilo poznato vrlo brzo jer su gosti već u prvih deset minuta stvorili visoku prednost.

Nakon prve četvrtine Panathinaikos je imao ogromnih 28:9 da bi uoči posljednjih deset minuta ta prednost bila još veća i rezultat je glasio 72:41 u korist gostiju.

Do kraja susreta Panathinaikos je lakoćom zadržao prednost i na kraju uvjerljivo slavio.

Predvodili su ga Sofoklis Schortsanitis sa 17 poena, Stephane Lasme sa 16 poena i devet skokova te Roko Leni Ukić koji je za 22 minute ubacio 11 poena (4/8 za dva, 1/2 za tri) uz tri skoka. U domaćem sastavu Marc Antonio Carter je ubacio 11 poena, a Uroš Duvnjak deset.