Konjuh i Jurak donijele pobjedu Hrvatskoj nad Austrijom

Vedran Babić • srijeda, 06.02.2013.

Hrvatska Fed Cup reprezentacija pobjedom je započela svoj nastup na turniru Grupe 1 Euroafričke zone u izraelskom Eilatu. U susretu prvog kola skupine A Hrvatice su s 2-1 bile bolje od Austrije. Pobjedu su u igri parova donijele Ana Konjuh i Darija Jurak...

Pomlađena Fed Cup reprezentacija Hrvatske ostvarila je prvu pobjedu na putu do eventualne borbe za ulazak u Svjetsku skupinu 2. U prvom kolu skupine A Grupe 1 Euroafričke zone Hrvatska vođena izbornicom Ivom Majoli pobijedila je Austriju 2-1.

U prvome meču dana Austrijanke su povele. Patricia Mayr-Achleitner pobijedila je Terezu Mrdežu 6:3, 7:5. U prvom setu Austrijanka je napravila tri breaka, a Mrdeža dva. U drugome je hrvatska tenisačica nadoknadila početni break zaostatka, ali je kod 5:5 još jednom izgubila svoj servis i tu povratka više nije bilo. Prethodno je, kod 5:4 Mrdeža na servisu suparnice propustila realizirati set loptu.

Donna Vekić u drugom je meču donijela izjednačenje Hrvatskoj nakon uvjerljive pobjede nad Yvonne Meusburger. Bilo je 6:1, 6:3 za 16-godišnju Osječanku poslije jednog sata i 16 minuta igre.

Odluka o pobjedniku tako je pala u igri parova. S hrvatske strane na terenu su bile debitantica Ana Konjuh te specijalistica za parove, Darija Jurak, a s austrijske Meusburger i Mayr-Achleitner. Hrvatice su nakon početnih 0:2 ipak slavile 6:4, 6:4, a do pobjede su mogle doći i ranije da su realizirale servis za meč kod 5:2 u drugom setu.

U četvrtak Hrvatska igra protiv Gruzije, koja je u prvom kolu izgubila od Bjelorusije. Gruzija nastupa u sastavu: Sofija Šapatava (301.), Margalita Čaknašvili (400.), Sofija Kvacabaja (459.) i Ekaterine Gorgodze (523.).