Mladi hrvatski reprezentativci svladali vršnjake iz Italije

Josip Piršljin • četvrtak, 07.02.2013.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prijateljski susret s Italijom i pobijedila 3:1. To je bila prva utakmica Nike Kovača na klupi juniora koju je uspješno odradio.

Nakon što je prva momčad Kockastih na najbolji mogući način završila prijateljski ogled s Južnom Korejom pobijedivši 4:0, i mladi su reprezentativci bili uspješni u svojoj provjeri.

U-20 reprezentacija Hrvatske je u Umagu pobijedila vršnjake iz Italije (selekcija Lega Pro) rezultatom 3:1. Na taj je način novi izbornik mladih reprezentativaca Niko Kovač uspješno krenuo u svoj mandat.

Pred otprilike 500 gledatelja Hrvatska je povela preko Brozovića pred kraj prvog poluvremena, u 37. minuti. Kovačevi izabranici su imali dobar start drugog dijela, te su u 49. minuti povećali svoju prednost preko Caktaša.

Za talijanski sastav, kojeg su činili uglavnom igrači iz treće lige, rezultat je na 2:1 smanjio Montini u 81. minuti, ali zadnju riječ u Umagu ipak je imala Hrvatska. Tri minute prije kraja za konačnih 3:1 mrežu suparnika zatresao je Mitrović.

Prijateljska utakmica:
Hrvatska U-20 - Italija U-20 Lega Pro 3:1

Hrvatska: Picak (od 46. Sluga), Vrsaljko (od 57. Gorupec), Župarić, Čalušić, Bručić (od 46. Mitrović), Mrzljak, Jakoliš (od 46. Močinić), Brozović (od 46. Babić), Caktaš, Oršić (od 46. Livaja), Šitum (od 63. Mlinar)

• Obrisan korisnik08.02.2013. u 07:06
    Oršić je 92go godište i on je čudo! Mislim da će biti jedan od nositelja igre ove generacije. Može pokriti krilo i špicu, brz, dobra tehnika i vrhunska završnica. Zbilja me čudi što do sad nije bio pozivan u U21 reprezentaciju. Igra prvu ligu od 17te godine života, konstantan je, asistira, zabija...
  • Obrisan korisnik07.02.2013. u 20:58
    Ma dajte ljudi 93 godište da je loše godište? daj se smirite, ti dečki su se kvalificirali za SP u20 i to bez Radoševića i Kovačića, gdje su samo zbog dogovora Francuza i Engleza ispali iz skupine! Gledao sam sve tekme i to je dobra generacija, Čalušić, Gorupec, Aleksić, Močinić, Rebić, Bubnjić... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.02.2013. u 20:06
    zato što ovi u svojoj kratkoj karijeri u20 reprezentacije imaju možda jednu pobjedu u službenim utakmicama. njima je svaki gol uspjeh
  • Obrisan korisnik07.02.2013. u 19:54
    čestitke niki na debitantskoj pobjedi.
  • Obrisan korisnik07.02.2013. u 19:40
    Normalno da se za početak nadam se uspješnog mandata, traži lakši protivnik.Čestitke Niki na uspješnom debiju!