MAXtv Prva liga, 19. kolo, 10.02.2013, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dražen Fejer (Bjelovar), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Borna Rupnik • nedjelja, 10.02.2013.

U zaostaloj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige Osijek je na svom terenu svladao zagrebački Dinamo 2:1. Veliko veselje domaćinima je osigurao Domagoj Pušić, samo nekoliko minuta nakon što su gosti uspjeli izjednačiti...

Još od 2005. godine Osijek nije pobijedio Dinamo u Gradskom vrtu, a taj je uspjeh domaćin uspio ponoviti ove nedjelje, u susretu koji je u prosincu bio odgođen zbog snijega. Snijega je ipak bilo na terenu Gradskog vrta te je u prvom dijelu malo otežavao igru, no hladnom vremenu Osječani su odigrali vrlo mirno, pametno i zasluženo pronašli pravi razlog za slavlje.

Već je u uvodnim minutama momčad Stanka Mršića pokazala da neće samo "sjediti" u svom kaznenom prostoru, a do vodstva je stigla u 14. minuti. Udarac iz kuta izveo je Antonio Perošević, a Ivan Kelava odlično obranio pokušaj glavom Branka Vrgoča. Međutim, Vrgoč se najbolje snašao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 1:0.

Debitanti

Utakmicu protiv Osijeka u udarnoj je postavio počeo 17-godišnji stoper Tin Jedvaj, koji je u modrom dresu dobio priliku ispred najavljenog Joze Šimunovića, koji je ostao na klupi. Bio je to Jedvaju debi za Dinamo nakon odrađenih zimskih priprema, a u samoj završnici je Stanko Mršić priliku dao mladom osječkom ofenzivcu Nikoli Mandiću.

Dinamo je do kraja prvog poluvremena pokušavao zaprijetiti udarcima Duje Čopa, dva puta Sammira i Ivana Tomečaka, ali na golu domaćina siguran je bio Zvonimir Mikulić. No, Osječani nisu ostali dužni, već su stvorili još nekoliko svojih prilika, ali Perošević, te budući igrači Rijeke Marko Lešković i Zoran Kvržić nisu bili dovoljno precizni.

Ni nastavak nije donio znatno drukčiju sliku na terenu. Dinamo je pokušavao plesti mrežu oko osječke obrane, koja je bila vrlo dobro postavljena i nije dopuštala prolaz Modrima.

Duje Čop uspio je pokušati glavom, ali pucao je pokraj gola, a samo tri minute poslije svog ulaska na teren Ivan Krstanović je volejem natjerao Mikulića na izvrsnu obranu.

Vrlo raspoloženi vratar Osijeka nije se dao svladati sve do 79. minute, kada je rezultat poravnao Arijan Ademi, novopečeni hrvatski reprezentativac. Pogodio je iz gužve koja je nastala nakon Sammirovog kornera, ali Dinamovo je slavlje bilo kratkog vijeka.

Naime, već u 83. minuti Osijek je odigrao lijepu akciju u kojoj je Mihael Pongračić s desne strane ubacio za Domagoja Pušića, koji s nekoliko metara, iz prve, matira Kelavu za, pokazat će se, konačnih 2:1. Mikulić je do kraja utakmica sigurnim reakcijama sačuvao svoju mrežu i tako ostavio Dinamo na osam bodova prednosti pred prvim pratiteljem Hajdukom.

Osijek se ovom pobjedom udaljio od Istre 1961 na šest bodova viška, ali ostaje na sedmom mjestu prvenstvenog poretka. Šestoplasirani Split sada mu bježi četiri boda.

• Mithrandir11.02.2013. u 10:22
    Svakakve se piz....je mogu pročitati među komentarima. Izgleda da se nogomet slabo prati(samo preko kladionice i internet portala). Ovo NIJE nikakvo iznenađenje. dinamo NEMA više nikakvu momčad i NIJE više ništa bolji od ostalih u HNL-u. To više nije onaj dominantni dinamo koji je zadnjih 7 godina... [više na forumu]
    Mithrandir
  • LazialZD10.02.2013. u 23:47
    Svaka čast Osijeku na velikoj pobjedi protiv Kruninog "atomskog" Dinama. Veliko Srce i muda mladih Osiječana dovoljno je za zapivat onu najslađu pismu - Nije u šoldima sve :)))
    LazialZD
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 23:28
    pljuvanjem po jurčiću se omalovažava velika pobjeda osijekainače meni je kruno ok
  • Obrisan korisnik10.02.2013. u 22:09