Svi domaćini ostvarili pobjede, Zelina i dalje čvrsto na vrhu

Jelena Bagarić • ponedjeljak, 11.02.2013.

U 18. kolu 1. HRL za žene nije bilo nikakvih iznenađenja. Svi favoriti, i u ovom slučaju i domaćini utakmicu ostvarili su uvjerljive pobjede. Sesvete su slavile protiv posljednjeplasiranog Ivanića, Koka protiv Splita. U kvarnersko - istarskom derbiju Zamet je bio uspješan protiv Umaga, dok se Zelina lako obračunala s Osijekom. Samobor zbog utakmice Challenge kupa nije odigrao svoj susret s Trešnjevkom, ali on je na rasporedu u srijedu.

Sesvete Agroproteinka - Ivanić 36:25 (16:10)

Sesvećanke nisu ostavile puno prostora za mlade djevojke iz Ivanića. Furioznim startom najavile su utakmicu u kojoj su došle po nove bodove. Naime, Sesvete su izgubile već dvije utakmice za redom, pa mi je ovaj susret bio prilika da se vrate na stare staze pobjeda.

Već se krajem prvog dijela igra Ivanića počela raspadati. To su odlično iskoristile Sesvećanke i na odmor otišle s velikih šest pogodaka prednosti. No, u nastavku je Ivanić sve više tonuo. Zadnji otpor pružile su u 33. minuti kad su smanjile na pet pogodaka zaostatka, no to je bio sve što su mogle učiniti protiv raspucanih Sesvećanki.

Prvo ime Sesveta je vratarka Tea Pijević s 16 obrana. Uz nu je tu i Lana Franković koja je upisala šest pogodaka. Valja spomenuti da su se sve igračice Sesveta, osim vratarki, upisale u listu strijelaca. Kod Ivanića se najviše istakla Dora Puljić koja je postigla sedam pogodaka.

Koka - Split 2010 29:26 (12:10)

Igračice varaždinske Koke učinile su korak naprijed k sustizanju petog mjesta u 1. ligi. U jako dobrom izdanju su na domaćem terenu uvjerljivo savladale gošće iz Splita. Prvo poluvrijeme su još Splićanke "puhale za vrat" domaćim igračicama, no u nastavku su se Varaždinke odvojile na veću razliku i riješile pitanje pobjednika.

Koka je krenula sa serijom od tri uzastopna pogotka koji su joj odmah na početku omogućili rezultatsko odvajanje. Splićanke su se trudile sustići, no nikako nisu uspijevale. Došle bi na dva pogotka zaostatka, no bliže nisu mogle. U drugom dijelu je Koka opet na početku napravila seriju pogodaka, još se više rezultatski odvojila te je nakon toga nastupio očiti pad u igri gostujuće ekipe. Zbog toga su igračice Koke vrlo lako i bez većih poteškoća privele susret kraju i upisale dva nova boda.

Ivana Dežić s devet pogodaka najbolja je igračica Koke u ovom susretu. Uz nu se još istakla i Ines Domjan koja je postigla pet pogodaka iz pet pokušaja. U redovima Splita po šest pogodaka postigle su Irena Džeko i Matea Šimičić,a Ana Križanac obranila je 14 udaraca.

Zamet - Umag 29:24 (19:11)

Iako rezultat tako ne sugerira, Zamet se vrlo lako obračunao sa Umagom koji je u posljednje tri utakmice ostvario pobjede protiv dva favorita i Ivanića. Uz to ih još čeka utakmica i sa Samoborom, no očito je da im je forma u uzlaznoj putanji. Međutim, četvrtu uzastopnu pobjedu ipak nisu dočekale. Igračice Zameta od početka susreta su bile bolje te su ovom pobjedom skočile na četvrto mjesto na ljestvici.

Utakmica je bila neizvjesna do sedme minute kada je rezultat bio 4:4. No, tada Zamet ulazi u seriju od tri pogotka kojom se rezultatski odvaja i usmjerava utakmicu na svoju stranu. Do kraja poluvremena razlika je iznosila velikih osam pogodaka, te su već u prvom dijelu Riječanke praktički riješile utakmicu. Pomalo opušteno igrale su igračice Zameta u drugom dijelu što su pokušale iskoristiti Umažanke, međutim, prednost koju je Zamet ostavio u prvom dijelu za njih je bila nedostižna.

Zamet je predvodila Kristina Plahinek s pet postignutih pogodaka, dok su vratarke Račić i Šegota zajedno obranile 13 lopti. Kod Umaga istakla se Jelena Vidović s postignutih deset pogodaka i vratarka Andrea Pavić koja je sakupila 16 obrana.

Zelina - Osijek 33:23 (15:13)

Utakmica protiv Osijeka za vodeću Zelinu nije predstavljala veliki problem. Iako su se na početku malo mučile, u nastavku su pokazale zašto su vodeća ekipa prvenstva i upisale su novi pobjedu. Trenutno su s 28 bodova uvjerljivo prve, no prvi pratitelj Samobor ima dvije utakmice manje pa će, ukoliko u obje pobjedi, opet uhvatiti priključak i smanjiti zaostatak na samo dva boda.

Osijek je svoju šansu tražio u prvom poluvremenu kada su sve do 16. minute imale izjednačen rezultat. No, igračice Gorana Mrđena ubacile su u brzinu više te su preostalim minutama prvog dijela stvorile prednost od dva pogotka. Osijek nije dobro otvorio drugo poluvrijeme što su na odličan način iskoristile igračice Zeline. Napravile su seriju od tri pogotka kojom su lagano krenule usmjeravati utakmicu k uvjerljivoj pobjedi. Do kraja susreta Zelina je samo povećavala svoju razliku, a igra Osijeka je iz minute u minutu bivala sve lošija.

Renata Knježević je za Zelinu postigla velikih 11 pogodaka, dok je vratarka Antonia Jukić obranila 14 udaraca protivničkih igračica. Jedina raspoložena igračica Osijeka bila je Dora Lacković koja je postigla devet pogodaka.