Josip Tolić • četvrtak, 14.02.2013.

Novi veznjak Napolija Josip Radošević u debiju za U-20 sastav svog kluba na Viareggio kupu zabio je dva pogotka u pobjedi 4:0 protiv Leccea. Hrvatski reprezentativac zabio je prvi i posljednji pogodak na utakmici u kojoj je odigrao svih 90 minuta, a oba su pala iz slobodnog udarca.

Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Radošević odigrao je prvu utakmicu u dresu Napolija i potrudio se pokazati o kakvom se igraču radi. Bivši veznjak Hajduka u ogledu Azzurra na Viareggio kupu, u kojem nastupa momčad do 20 godina, zabio je dva krasna pogotka iz slobodnih udaraca. Napoli je svladao Lecce 4:0.

Radošević je zabio vodeći pogodak za svoju momčad u 25. minuti susreta. Iskosa je pogodio bliži kut i proslavio prvijenac u nebeskoplavom dresu.

S minimalnom prednošću Napolija otišlo se na odmor, a pitanje pobjednika riješio je Alfredo Scielzo pogocima u 56. i 59. minuti.

Konačan rezultat postavio je Radošević novim pogotkom iz slobodnog udarca, ovaj put iz još veće daljine ostavivši nemoćnim protivničkog vratara.

"Jako sam zadovoljan sobom i momčadi. Odigrao sam cijelu utakmicu i dobro sam se slagao sa suigračima. Zahvaljujem treneru i momčadi koji su mi pomogli u tako važnom debiju", izjavio je 18-godišnji hrvatski reprezentativac nakon utakmice za službene internetske stranice Napolija.

"Sviđa mi se izvoditi prekide, uvijek sam to činio i danas je ispalo dobro jer sam zabio dva važna i lijepa pogotka", dodao je.

Iduću utakmicu na turniru Napoli igra u subotu, a protivnik je LIAC iz New Yorka.