1. HRL žene, 19. kolo, 16.02.2013.
Split 2010 17:38 Zelina

Zelina deklasirala Split 2010 s čak 21 pogotkom razlike

Iz Male dvorane na Gripama:Vedran Babić • subota, 16.02.2013.

Vodeća ekipa 1. HRL, Zelina, lakoćom je odradila gostovanje na Gripama kod Splita 2010 u sklopu 19. kola. Inferiorne Splićanke u igri su se držale samo prvih 15 minuta, nakon čega je prednost gostujućeg sastava rasla gotovo iz minute u minutu, sve do konačnih i golemih 38:17...

Split 2010 - Zelina 17:38 (9:18)

Split, Mala dvorana na Gripama
19. kolo 1. HRL
Suci: Mandić (Solin), Žanko (Sinj)
Gledatelja: 150

Split 2010: Mijoč (3 obrane), T. Lisica (3), Surjan, Matijaš (2), Džeko (4), Cerić, Perkušić, Borovac, Stilinović (2 obrane), Krolo, Gudelj, Križanac (4 obrane), Šimičić, Galić (1), Čampa (7). Trener: Marinko Boban

Zelina: Sanader (8 obrana), K. Antolković, Koščec, A. Antolković (2), Madžarac (3), Pavičić (1), Vukojević (6), Džono (6), Vulić (1), Jukić (5 obrana), Stipić (1), Galić (2), Petković (11). Trener: Goran Mrđen

Isključenja (min): Split 2010 -, Zelina 8
Sedmerci: Split 2010 3/5, Zelina 2/4

Najuvjerljivijom izvedbom sezone rukometašice Zeline došle su do 15. pobjede. I prije njihova gostovanja u Splitu znalo se da je razlika u kvaliteti između tih dviju ekipa velika, no konačni rezultat 38:17 ipak će iznenaditi mnoge. U prvom međusobnom dvoboju u listopadu prošle godine Zelina je protiv Splita 2010 slavila sa "samo" sedam golova razlike (28:21), što govori da je večerašnji rezultat ipak malo nerealan.

Prije dva tjedna Splićanke su na Gripama iznenadile favorizirani Zamet, no protiv Zeline nisu imale nikakve šanse. Ekipa predvođena Ivanom Petković i Dragicom Džono pokazala se prejakom te se "prošetala" do pobjede. Petković je bila nezaustavljiva te je s 11 pogodaka iz 13 pokušaja opravdala svoj status reprezentativke. Njezina kolegica iz reprezentacije, Dragica Džono, postigla je šest golova.

Split 2010 jedino je u prvih 15 minuta držao otpor s najboljom ekipom lige. Tea Lisica zabila je dvaput u nizu i smanjila na 6:5, i to kao da je uozbiljilo gošće. Golovi su se počeli nizati kao na pokretnoj traci, pa je već u 20. minuti bilo 11:5, a na odmor se otišlo s plus devet (18:9). Zelina je u obrani bila vrlo pokretljiva te je ostavljala jako malo prostora Splićankama, koje nisu imale previše ideje u ofenzivi. Iz vanjske je linije koliko-toliko prijetila jedino Anita Čampa.

Odličnom završnicom prvog dijela Zelina je potpuno slomila svoje suparnice. Drugo poluvrijeme brzo se pretvorilo u čistu formalnost jer su gošće nastavile povećavati svoju prednost. U pojedinim trenucima utakmica je izgledala kao trening, a dojam je da su obje ekipe jedva čekale završetak. Zelina zato da ne dođe do eventualnih povreda, a Splićanke da se njihova muka što prije završi. Najveća razlika bila je ona konačna, plus 21 (38:17).

Osim Petković i Džono, u ekipi Gorana Mrđena valja izdvojiti još Leu Vukojević sa šest golova, te Renatu Knježević s četiri. Vratarke su kombinirano prikupile 13 obrana. Antonia Jukić obranila je pet udaraca, a Josipa Sanader, koja je na vratima provela cijelo drugo poluvrijeme, osam.

U domaćem sastavu Čampa je bila najefikasnija sa sedam golova, doduše iz čak 17 pokušaja. Irena Džeko zabila je četiri. Nastupile su sve tri vratarke i zajedno obranile devet lopti. Ana Križanac četiri, Ivona Stilinović dvije, a Lucija Mijoč tri.

Ovom pobjedom Zelina je povećala svoju prednost na vrhu ljestvice s četiri na pet bodova jer je drugoplasirani Fantasyland Samobor odigrao neriješeno kod fenjeraša Ivanića. Split 2010 ostaje osmi, no devetoplasirani Osijek sada im se primaknuo na jedan bod zaostatka nakon pobjede protiv Dalmatinke.

U sljedećem kolu Zelina dočekuje Umag, a Split 2010 gostuje kod Dalmatinke.