MAXtv Prva liga, 20. kolo, 16.02.2013, 18:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2.500
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Igor Krmar (Zagreb), Goran Loparac (Sladojevci)
Slaven Belupo
0:2(0:1) Hajduk
Matej Jonjić 17'
Ivan Vuković 82'
Hajduk

Sportnet • subota, 16.02.2013.

Slaven Belupo bio je daleko od hrabrog na vlastitom travnjaku ove subote, teren je prepustio Hajduku i tijekom cijele utakmice imao svega tri udarca na gol gostiju. Splićani su takvu indisponiranost znali iskoristiti...

Teško je reći što se dogodilo Koprivničanima ove subote, no nisu uopće djelovali hrabro i borbeno protiv Hajduka, kako je bilo najavljeno. Čak unatoč tome što je trener Roy Ferenčina na travnjak izveo jaču momčad od one koju je najavio, pa je tako uz Raka od prve minute u igri bio i Delić, a u napadu je bio iskusni Vugrinec, domaći su k vratima gostiju uspjeli uputiti svega tri udarca.

Travnjakom u Koprivnici od prve su minute zagospodarili Splićani, čiji su navijači na pogodak morali čekati svega 17 minuta. Peti korner gostiju sjajno je iskoristio Jonjić, koji je loptu upućenu s desne strane spretno skrenuo u mrežu iza domaćeg golmana Pelina.

U 22. minuti konačno domaći pokušaj, Glavica prima loptu i iz blizine izaziva golmana Blaževića, koji spašava Hajduk od izjednačenja. Nakon tog iznenađenja opet su gosti oprezniji u sprječavanju domaćih pokušaja, a mogli su i dići razliku u 41. minuti, kad je u brzom kontranapadu pucao Vršajević, ali loptu poslao pored druge vratnice Farmaceuta.

Na odmor se tako otišlo s 0:1, a ako su se Farmaceuti ičemu nadali u produžetku, nade je dodatno potopio Bubnjić, koji je u 48. minuti laktom gadno zakačio gostujućeg Milovića. Uz krv na sve strane, Bubnjiću je glavni sudac Vučkov pokazao crveni karton, a Slaven Belupo ostao je s desetoricom na travnjaku.

U takvom omjeru snaga Hajdukovci su dakako lako održali svoju prednost, a već su je u 53. minuti mogli povećati na 0:2. Geng je srušio Vukovića malo van 16 metara Slavena. Isti igrač staje na slobodni udarac i pogađa gredu preko postavljenog živog zida, odbijenu loptu potom Plazonić šalje u mrežu, ali suci pokazuju zaleđe u kojem se našao Maglica.

Pred kraj ipak došlo do 0:2. Vršajević je ubacio s desne strane, lopta je stigla do Caktaša, koji se odlučuje na škarice u 16 metara Slaven Belupa. Neprecizan je, ali na sreću njegov suigrač Vuković ima prisebnost i šalje loptu u mrežu iza Pelina.

Do kraja susreta Slaven nije imao ni jednu izglednu priliku da barem ublaži poraz. Treba još samo spomenuti 71. minutu, kad je Jonjić, strijelac prvog gola, ružno startao na Delića, a Slavenov je igrač od siline udarca pao na njega. Hajdukovac je i sam ozlijeđen pa izlazi s travnjaka, no poprilična se gužva stvorila iz te situacije te je crveni karton zaradio i trener Krstičević.

• Obrisan korisnik17.02.2013. u 05:50
    Šteta za obranu,kad vidin ono najrađe bi se rania.Ali,jbg.Samo hrabro na Dinamo,ne da nisu nikakvi vanzemaljci,nego su van forme,a ako nastave ovako,Hajduk je na Poljudu,kako je reka plavi9 bez piljenja naopako izraziti favorit.Papirnati favoriti ne dobijaju uvik,ali,sve će bit u našim rukama.
  • Obrisan korisnik17.02.2013. u 00:57
    kako mi je drago sto ljudi cijene misin rad i disciplinu...covjek je svjestan kadra kojeg ima, financija koje ima, tj. nema i jedino sto moze je izvuci maksimum iz onoga sto ima...da ima modrica, xavija i messija i on bi razmisljao vise o gradnji igre, a manje o fizickom aspektu...ali nema, a posto... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.02.2013. u 23:30
    pogledajte naslov,slaven podbacio!.zasto uvijek mora bit takav glup naslov i tekst?! pa izgleda kad hajduk pobjedi to je zato sto je protivnik bio losiji a ne zato sto je hajduk bio bolji. kad pobjedi dinama u maksimiru onda je to bila losa i negledljiva utakmica a kad dinamo pobjedi to je festival... [više na forumu]
  • Lucky number 1316.02.2013. u 23:17
    Koji je gušt vidit ispod hrpu komentara kojima mogu samo dat plus i reć da mi je puno srce kad vidim trku i zalaganje našeg Hajduka. Čestitke Miši i igračima. Jonjiću i Miloviću brz oporavak!