Novi poraz hrvatske kolonije u Unicaji, ovaj put koban Estudiantes

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2013.

Novi paket utakmica 21. kola Lige Endese donio je tri pobjede gostujućih momčadi, a jedina koja nije uspjela slaviti u gostima je Unicaja. Ona je imala teško gostovanje kod Estudiantesa gdje nije imala previše šansi...

Košarkaši Bilbaa u 21. kolu Lige Endese gostovali su u Badaloni kod oslabljenog Joventuta koji je bio lišen pomoći jednog od svojih najvažnijih igrača Ognjena Kuzmića. Momčad Fotisa Katsikarisa znala je to iskoristiti i na kraju je slavila 81:70.

U završnici susreta uspio se Joventut približiti na 73:68, zatim su trice za potpuni priključak promašili Oliver i Ehambe i Bilbao je to kaznio te serijom 6:0 riješio pitanje pobjednika.

Najbolji kod Bilbaa bili su Alex Mumbru s 15 poena i osam skokova te Adrian Moerman s 14 poena. Najbolji igrač gostiju Konstantinos Vasileiadis je šutirao tek 1/9, a Fran Pilepić je za 12 minuta ubacio pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka. Kod domaćina Albert Oliver je upisao 17 poena, Corey Fisher je dodao 14 poena, a Tony Gaffney je dodao 11 skokova.

Gostujuću pobjedu upisala je i Zaragoza koja je nadigrala u Sevilli Cajasol sa 75:67. Bila je to slična utakmica onoj u Badaloni, ovdje su gosti također konstantno vodili da bi u završnici upali u manje probleme, no dobro reagirali i otišli do pobjede.

Raspoloženi su bili s po 16 poena Sam Van Rossom i Pedro Llompart dok je Damjan Rudež za 17 minuta ubacio pet poena (2/3 za dva, 0/1 za tri) i uhvatio tri skoka. U domaćem sastavu John Holland je upisao 17 poena i šest asistencija, a Ondrej Balvin 12 poena i osam skokova.

Do pobjede nije uspjela doći Unicaja Jasmina Repeše koja se i dalje jako muči u španjolskom prvenstvu. Neugodno gostovanje u Madridu kod Estudiantesa završilo je porazom 82:68. Estudiantes je puno očekivao od nastupa u Kupu kralja, međutim tamo nije imao u svom sastavu Carla Englisha, a s njim je to posve drugačija momčad.

Osjetilo se to već u dvoboju protiv Unicaje u kojem je Estudiantes izgledao značajno bolje i na kraju je uvjerljivo slavio.

English je predvodio strijelce Estudiantesa sa 17 poena, Daniel Clark je dodao 13 poena i šest skokova, a Tariq Kirksay devet poena i deset skokova. Kod Unicaje Andy Panko i Txemi Urtasun ubacili su po 12 poena. Kruno Simon za 24 minute ubacio je devet poena (2/4 za dva, 1/3 za tri) i uhvatio šest skokova, a Luka Žorić za 18 minuta ubilježio je osam poena (4/8 za dva) i uhvatio pet skokova.

Za iznenađenje dosadašnjeg dijela kola pobrinula se Murcia koja je u gostima bila bolja od Gran Canarije 78:68. Najveće zasluge za to odnosi Joe Ragland koji je ubacio 21 poen uz pet skokova i pet asistencija dok je Bernie Rodriguez dodao 16 poena. Kod domaćina Ryan Toolson je ubacio 17 poena, a Brad Newley 16.