Trešnjevka uspješna protiv Zameta, Samobor šokiran na gostovanju kod Ivanića

Jelena Bagarić • nedjelja, 17.02.2013.

Jedino iznenađenje u 19. kolu priredila je mlada ekipa Ivanića koja je "otrgnula" bod trenutno drugoplasiranom Samoboru. Zanimljiva utakmica odigrala se u Kutiji šibica gdje je Trešnjevka kvalitetnom završnicom osigurala pobjedu protiv Zameta. Osijek se lako obračunao s Dalmatinkom dok je Umag u derbiju kola svladao Koku.

Trešnjevka - Zamet 29:27 (16:12)

U pomalo traumatičnoj završnici, nošene serijom pogodaka Jelene Kajfež, rukometašice Trešnjevke došle su do pobjede nad uvijek neugodnim Zametom. Iako su četiri minute prije kraja imale zaostatak od dva pogotka, serijom od četiri pogotka uspjele su završiti utakmicu u svoju korist.

Većinu prvog dijela Zelene su lovile pogodak zaostatka, međutim u 23. minuti Blažek pokreće seriju od četiri pogotka koja Trešnjevku dovode u solidno vodstvo. Potresene naglom serijom domaćih igračica, igra Riječanki staje te Trešnje na odmor između poluvremena odlaze s četiri pogotka više.

Prednost stečena u prvom dijelu lagano se počela topiti kako je utakmica išla k svome kraju. Sve su više "stiskale" igračice Zameta, a predvodila ih je raspucana Dina Havić. Do izjednačenja su došle u 48. minuti i tada kreće prava borba na terenu. Igralo se gol za gol sve do 56. minute kada golovima Mičijević i Havić postižu dva pogotka za 25:27. No, to su bili posljednji pogoci koje je Zamet postigao u ovom susretu. Jelena Kajfež do kraja je odigrala solo rolu postigavši tri pogotka za redom, a za sigurnu pobjedu od dva razlike pogodila je Ana Zovko.

Pozitivnom rezultatu utakmice, osim Kajfež koja je postigla sedam pogodaka, pridonijela je i odlična vratarka Janja Golubić sa 17 obranjenih udaraca. Također treba spomenuti i hitronogu Blažek koja je dodala još šest svojih pogodaka. Havić je s 11 pogodaka bila prvo ime Zameta, dok su po četiri pogotka postigle Brčić i Vuković

Ivanić - Fantasyland Samobor 23:23 (15:12)

Rukometašice Ivanića pripremile su pravo iznenađenje za favoriziranu ekipu Samobora. Mlada ekipa iz Ivanića uzela je bod samoborskim Lavicama koje su očito upale u manju rezultatsku krizu. Iako su izborile nastavak natjecanja u Challenge kupu, nedavno su zabilježile poraz u Kupu Hrvatske, ali i poraz od Nove Pazove.

Fenjerašice iz Ivanića držale su rezultat u egalu sve do 19. minute kada po prvi puta u susretu imaju tri pogotka prednosti. Nisu se predale Lavice, došle su u 25. minuti na pogodak zaostatka , ali dvama pogocima Ćorković i jednim Pasarić rukometašice Ivanića osigurale su svoju prednost i na poluvremenu.

U nastavku su domaće igračice jako dobro čuvale svoju prednost. Međutim, u 39. minuti Samoborke su napravile seriju od četiri pogotka koja im je donijela prvo izjednačenje u drugom poluvremenu. No, ono nije dugo trajalo jer su rukometašice Ivanića postigle pet pogodaka za redom koji su im donijeli prednost od pet pogodaka. Ipak, iskusne Lavice nisu se lako predale. Golubić i Lovrić postigle su po dva pogotka, Kuzmić - Husak dodala je još jedan te se Samobor ponovo vratio u egal situaciju. Ali, tu nije bio kraj susreta, jer su igračice Ivanića dobile priliku postići pogodak iz sedmerca za pobjedu, no dobra realizacija je izostala pa su ipak iz ove utakmice odnijele bod.

Ekipu Ivanića predvodila je Dora Puljić koja je postigla sedam pogodaka, a jedan manje upisala je Kristina Pasarić. Kod Samobora Ivana Lovrić postigla je sedam, a Tea Golubić šest pogodaka.

Osijek - Dalmatinka 29:21 (14:12)

U derbiju začelja ljestvice Osječanke su bile uvjerljive protiv gošći iz Ploča. Unatoč dobrom startu rukometašica Dalmatinke, domaća ekipa uspijeva prijeći u vodstvo koje sigurno održava, ali i povećava do kraja susreta.

Dalmatinka je svakako bolje otvorila susret pa su već u petoj minuti stvorile prednost od tri pogotka. Međutim, do polovice prvog dijela prednost se istopila te Osječanke prelaze u vodstvo koje su čuvale do poluvremena. U drugom dijelu nastavile su s dobrom igrom te postepeno povećale svoju prednost koja je u 51. minuti iznosila velikih devet razlike. Posljednjih deset minuta mirno su odigrale domaće igračice i došle do važne pobjede, te im sada Split bježi za samo jedan bod.

Dora Lacković bila je najbolja igračica Osijeka s postignutih šest pogodaka, a pet je dodala Lidija Bošnjak. Gošće iz Ploča predvodila je Valentina Blažević s osam pogodaka, a stopostotna je bila Maja Prusina koja je upisala sedam pogodaka.

Umag - Koka 23:17 (12:6)

Derbi kola odigrale su ekipe Umaga i Koke, u kojem su Istrijanke uvjerljivo slavile. Koka se trenutno nalazi na šestom mjestu, a nakon ove pobjede Umag im se opasno približio i sad kaska za samo jedan bod.

Od početka su dobro krenule domaće igračice koje ništa nisu htjele prepustiti slučaju. U 19. minuti rezultat je bio 10:3, a igračice Koke nisu pronalazile način kako odgovoriti na napadačku igru Umaga. U prvom dijelu Koka je zabila samo šest pogodaka, a razlog tomu je odlična vratarka Andrea Pavić koja je već u prvo dijelu započela odličnu seriju obrana. Prednost od šest pogodaka s poluvremena Umažanke su čuvale do samoga kraja što im je omogućilo da ostvare novu važnu pobjedu.

Pavić je do kraja susreta skupila čak 17 obrana i time je bila najbolja igračica Umaga u ovom susretu. U igri je šest puta precizna bila Jelena Vidović, a po četiri pogotka dodale su Rajić i Milošević. U redovima Koke pucački je raspoložena bila Snježana Horvat koja je mrežu Umaga pogodila sedam puta Jednako kao i Pavić, Simona Hajduk upisala je 17 obrana.