Tomić nastavlja sa sjajnim nastupima, sa sirenom srušio nade Fuenlabrade

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2013.

21. kolo Lige Endese kompletirano je s posljednja tri susreta, a najviše drame bilo je u Barceloni gdje je Ante Tomić sa sirenom donio pobjedu domaćinu protiv Fuenlabrade. Niz prvenstvenih pobjeda Caje Laboral stao je u gostima kod Xacobea, a Real je lako svladao Manresu...

Uistinu je nevjerojatno kako Barcelona prikazuje dva potpuno različita lica u Euroligi i u Ligi Endesi. Dok u Euroligi igra odlično i u skladu s očekivanjima, u još jednom velikom natjecanju (Kupu kralja) osvojila je trofej, no u prvenstvu je to daleko od savršenog.

U 21. kolu je ugostila momčad Fuenlabrade koja se nalazi u dnu ljestvice i više razmišlja o ostanku u ligi nego o nekom višem plasmanu. No momčad Xavija Pascuala se pošteno namučila i tek ubačajem Ante Tomića sa sirenom stigla je do pobjede 72:70.

Od početka je bilo vidljivo da Barcelona neće imati lagan posao, gosti su odlično otvorili utakmicu i imali u 12. minuti već visokih 33:17. Ipak, u završnici prvog poluvremena Barcelona radi seriju 7:0 na krilima Petea Mickeala i smanjuje na podnošljivijih 37:33.

Na krilima dobre igre u završnici prvog poluvremena, Barcelona je uspjela doći do preokreta već u trećoj četvrtini te je uoči završnih deset minuta vodila 53:48. Očekivalo se da će tu prelomiti utakmicu, međutim gosti se nisu predavali.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu gdje je priču mogao zaključiti 14 sekundi prije kraja Jasikevičius, međutim on je ubacio tek jedno bacanje za 70:67, na drugoj strani Kristaps Valters ubacuje tricu i činilo se da je Fuenlabrada izborila produžetak. Međutim, veliko slavlje domaćinu ipak donosi Ante Tomić koji sa sirenom ubacuje za 72:70 i pobjedu Barcelone.

Ne samo da je ubacio posljednji koš, Tomić je tijekom cijelog susreta bio najbolji igrač na parketu. Za 28 minuta ubacio je 18 poena (8/9 za dva) i uhvatio osam skokova, a osim njega u domaćem sastavu istaknuo se i Pete Mickeal s 11 poena i pet skokova. Kod gostiju Robert Kurz je ubacio 15 poena (5/7 za tri), a James Feldeine je dodao 14 poena i sedam asistencija.

Serija Caje Laboral prekinuta je na gostovanju kod Xacobea koji je bio uspješniji 84:70. Od dolaska na klupu momčadi iz Vitorije, Žan Tabak do ovog susreta nije upisao niti jedan poraz u španjolskom prvenstvu, međutim ovaj put nije uspio izvući pozitivan rezultat.

Tabakova momčad nije imala šuterski dobar dan, za dva je šutirala 45 posto, a za tri 30 posto dok su domaćini bili na 50 posto ubačaja iz igre što je stvaralo priličnu razliku.

Levon Kendall je s 19 poena i 11 skokova bio najveći problem za Caju, a Čeh Pavel Pumprla je dodao 16 poena i pet skokova. Kod Caje su se istaknuli tek Maciej Lampe s 18 poena i Nemanja Bjelica sa 16 poena i devet skokova.

Real je imao rutinski posao na svom parketu protiv Manrese. Jedna od najlošijih momčadi lige nije imala nikakvo rješenje za igru Reala i visoko je poražena 104:70.

Nikola Mirotić predvodio je Real s 23 poena i devet skokova, a Jaycee Carroll je dodao 14 poena. Kod gostiju Adam Hanga je ubacio 15 poena, a Josh Asselin 13.

• Obrisan korisnik22.02.2013. u 22:30
    i imamo i trenera za razliku od slavnih dana joke vrankovica i slicnih diletanatan...
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 11:18
    mirotić je više krilni centar, pa ga nije pametno uspoređivati s tomićem. obojica su izvrsni igrači ali ne igraju na isti način, niti na istoj poziciji (iako obojica mogu igrati 4 i 5)! @h-tomek...uspoređivati naglića i tomića je svetogrđe. iako je naglić bio dobar igrač, borac i radnik...tomić je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 10:22
    h-tomek...istina je, Tomiću odgovara igra u Barceloni, gdje se forsira unutarnja igra i gdje ima puno šuteva za razliku od Reala gdje se forsira šut izvana i gdje je dijelio mjesto sa podjednako dobrim (možda i boljim) Mirotićem. Ali Ante je od zadnjeg nastupa u repki puno napredovao. Popravio je... [više na forumu]
  • h-tomek18.02.2013. u 10:07
    Je, samo kaj Tomić u Barceloni ima suigrače koji ga znaju proigrati. Čini mi se da mu način na koji Barca igra baš odgovara. Nije da sam neki košarkaški ekspert, ali nekako mi se čini da on u repki ne može biti toliko dobar. Jedan moj prijatelj uvijek voli navesti primjer Aramisa Naglića iz dana... [više na forumu]