Ostali sportovi

Ivan Horvat i Ivona Jerković prvaci Hrvatske u skoku s motkom

Edvard Burić • nedjelja, 17.02.2013.

U Osijeku je održano natjecanje u skoku s motkom u sklopu Dvoranskog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke. Nakon što je prvi dio odrađen u Beču, drugi u Rijeci, prvenstvo Hrvatske zatvoreno je u Osijeku.

U posljednoj disciplini Prvenstva Hrvatske slavili su Ivan Horvat i Ivona Jerković. Horvat je pobijedio preskočivši visinu 5,40 m. Drugo mjesto osvojio je Hrvoje Sedlar sa 4,50 m, a treće mjesto i brončanu medalju Saša Živčić s preskočenom visinom od 4,40 m.

Kod žena zlato i naslov hrvatske prvakinje pripada Ivoni Jerković. Članica Dinamo-Zrinjevca pobijedila je preskočivši visinu od 3,60 m. Drugo mjesto osvojila je Petra Malkoć sa 3,50 m, dok je treća bila Martina Fileš preskočivši 3,10 m.

Na natjecanju je nastupilo 12 atletičara, od toga sedam motkaša i pet motkašica. Domaćin i organizator bio je AK Slavonija-Žito iz Osijeka.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 22:27
    Koliko ulažemo u atletiku toliko i dobivamo,znači jako malo!
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 15:59