Još jedna odlična utakmica Tomića, Barcelona lako do pobjede u Murciji

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2013.

S nova tri susreta nastavljeno je 22. kolo španjolskog prvenstva košarkaša. Barcelona je upisala gostujuću pobjedu kod Murcije uz odličnu igru Ante Tomića, Tabakova Caja Laboral svladala je Gran Canariju, a Rudežova Zaragoza bila je bolja od Perasovićeve Valencije...

Ne tako davno Barcelona je u španjolskom prvenstvu vrlo loše stajala, bila je na pedesetpostotnom omjeru uz dosta utakmica u kojima je podbacila. Međutim, čini se da se momčad ustabilila i igra sve bolje.

22. kolo donijelo je Barceloni gostovanje kod Murcije i kvalitetniji gosti nisu imali problema na putu do nove pobjede. Slavila je 79:62 uz još jednu odličnu utakmicu Ante Tomića koji je posebno dobro odigrao u prvom poluvremenu gdje se Barcelona uspjela odvojiti i na odmoru stići do ugodnih 42:32.

U drugom dijelu uspjela je Murcia smanjiti na pet poena zaostatka, ali Barcelona je odgovorila novom serijom kojom je prelomila utakmicu.

Tomić je bio prvo ime susreta s 19 poena (8/11 za dva) i 12 skokova, a slijedio ga je Brad Oleson sa 16 poena (7/9). Kod domaćina Jose Angel Antelo upisao je 15 poena (3/10) uz sedam skokova, a David Barlow je dodao deset poena (4/6).

Perasovićeva Valencia gostovala je kod Zaragoze i upisala je poraz 76:62. Nije to bio dobar dan za Valenciju koja je podbacila i upisala je lagan poraz.

Loš šut iz igre (ispod 40 posto), prevelik broj izgubljenih lopti (18) i Valencia je otišla u poraz. Zaragoza je gotovo cijelim tijekom susreta kontrolirala rezultat i nije imala problema s privođenjem posla kraju.

Henk Norel je ubacio 17 poena (8/11) uz devet skokova, isto toliko poena je ubacio i Sam van Rossom (5/9) dok je Damjan Rudež za 22 minute ubacio 12 poena (2/4 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka. Kod Valencije Justin Doellman je upisao 15 poena (6/12) uz osam skokova, a 15 poena je ubacio i Pau Ribas (4/8).

Bolje sreće je bio Žan Tabak koji je s Cajom Laboral ugostio Gran Canariju i ubilježio pobjedu 85:74.

Na poluvremenu je Caja imala deset poena prednosti da bi u drugom dijelu Gran Canaria napravila preokret i stigla do minimalne prednosti. Ipak, brzo su se konsolidirali redovi Tabakove momčadi i Caja do kraja susreta vraća vodstvo na svoju stranu i odlazi do pobjede 85:74.

Andres Nocioni ju je predvodio s 18 poena (7/10) i šest skokova, a Maciej Lampe je dodao 16 poena (7/10). Kod Gran Canarije najbolji je bio Ryan Toolson s 15 poena (7/13) i šest skokova, a Spencer Nelson je dodao 14 poena (6/8) i devet skokova.