Josip Piršljin • nedjelja, 24.02.2013.

Marko Livaja je postigao dva pogotka za Atalantu na susretu 26. kola Serie A, no bodove iz Bergama ipak je odnijela Roma. Juventus nije imao problema protiv Siene i pobjegao je Napoliju na sedam bodova, a do pobjeda su još došli Sampdoria, Catania i Cagliari. Susret Bologne i Fiorentine odgođen je za utorak u 20 sati zbog snježnih neprilika.

Hrvatski napadač Marko Livaja našao se u početnoj postavi na utakmici Atalante i Rome, a pruženu priliku sjajno je iskoristio. Zabio je dva pogotka, ujedno i prva u dresu novog kluba, ali niti to nije pomoglo da Atalanta po vrlo teškim snježnim uvjetima izbjegne poraz.

Livaja je donio vodstvo svojoj momčadi u devetoj minuti kada je iskoristio ubačaj Bonaventure i iz blizine pogodio nečuvanu mrežu Stekelenburga. Domaći ipak nisu dugo držali to vodstvo jer je već u 13. minuti Marquinho izjednačio, a sredinom prvog poluvremena Pjanić je preokrenuo vrlo lijepim golom iz slobodnog udarca.

Minutu prije nego što se otišlo na predah, Livaja je zabio svoj drugi gol. U kazneni prostor Rome ubacio je Carmona, a bivši napadač Hajduka oslobodio se svog čuvara i poslao loptu opet u mrežu gostiju. U 71. minuti Torosidis je donio pobjedu Romi, zabio je za konačnih 3:2, a domaći su još pred kraj ostali bez isključenog Continija.

Drugi hrvatski napadač u redovima Atalante, Igor Budan, ušao je u igru u 85. minuti.

Vodeća momčad lige Juventus nije imala previše problema protiv 18. Siene. Bianconeri su slavili s 3:0 i tako na najbolji mogući način završili susret prije vrlo važnih dvoboja protiv Napolija i Celtica.

Conte je na teren poslao gotovo najjaču postavu. Giovinco i Vučinić su igrali u napadu, Lichtsteiner i Asamoah su držali bokove, a u sredini su bili Pirlo, Marchisio i Pogba. Od standardnih u prvih 11 nije bilo Vidala i povratnika nakon ozljede Chiellinija, bili su na klupi, no branič je kasnije ušao.

Gostujući trener Iachini uzdao se u Emegharu koji je bio najistureniji u napadu. Švicarac je u prošlom kolu zabio dva pogotka Laziju u "razbijanju" Rimljana 3:0, no u Torinu ipak nije bio toliko uspješan. Iza njega su igrali Valiani i Rosina.

Juventus je u vodstvo došao nakon pola sata igre. Tada je odličnom loptom u prostor Vučinić uposlio Lichtsteinera, Švicarac je izbjegao zaleđe i uz malo sreće uspio poslati loptu iza gostujućeg vratara Pegola. Premda je bilo još nekoliko prilika, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću crno-bijelih. Torinezi su posao završili u zadnjih 15. minuta. Najprije je Giovinco zabio za 2:0, a potom je u posljednjim trenucima Pogba zaključio priču na Juventus Areni.

Catania je dobru formu u posljednje vrijeme demonstrirala i u Parmi. Pobijedila je s 2:1, a to joj je čak peta pobjeda u posljednjih sedam utakmica. Sicilijanci se uključuju u borbu za Europu, dok Chievo već sedam susreta ne zna za pobjedu u prvenstvu. Catania je povela već u petoj minuti kada je mrežu Mirantea pogodio Lodi, a do kraja prvog poluvremena još je precizan bio Španjolac Keko. U nastavku je samo Amauri smanjio, te su Maranovi igrači napustiti teren u slavljeničkom raspoloženju.

U ranijem terminu svoju su utakmicu odigrali Sampdoria i Chievo. Nogometaši iz Genove pobijedili su goste iz Verone s 2:0 i tako im na tablici pobjegli na tri boda. Na stadionu Luigi Ferraris plavi su poveli u 33. minuti kada je zabio Poli na asistenciju Obianga, a sve je bilo riješeno sedam minuta prije kraja kada je zamjena Eder postavio konačni rezultat.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Cagliari i Torino. Domaći su na kraju slavili s 4:3 nakon što su Pinilla i Sau pogađali iz jedanaesteraca, a Conti je bio dvostruki strijelac. Torino je imao vodstvo od 2:1 poslije golova Cercija i Stevanovića i izjednačio je na 3:3 preko Bianchija u 92. minuti, ali u 94. je Cagliari postigao zadnji gol. Gostima su u zadnjim minutama isključili dvojicu igrača.

• Obrisan korisnik26.02.2013. u 11:41
    Ne riječ samo o Srbiji, nego o ekipama koje su jednake ili lošije od nas. A po čemu Badelj nije "zadnji vezni"? To igra u klubu! Ne vidim razloga zašto nemožemo igrati sa Badeljom/Modrićem na te dvije pozicije jer znaju sa loptom, a obadva su više nego solidni u defenzivi. Wales?
  • Yakov25.02.2013. u 13:23
    ne sjećam se kad je barcelona ili gotovo bilo koja jača ekipa igrala bez zadnjeg veznog. ne igramo protiv andore, stvarno smo pretjerali s tim podcjenjivanjem srbije. da, jači smo ali ne toliko da možemo na njih totalnim napadom ići. u toj utakmici treba biti strpljiv ali naravno ne preoprezan.
    Yakov
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 13:16
    Ne treba nam osigurač, osim kad igramo vs Brazila možda! Mid:Raketa Modra Badelj Perišić, CF:Mandža - Jela(Olić/Dudu) svejedno. A ono što Badelja krasi je mirnoća a u defenzivnim zadacima je odličan u zadnje vrijeme u HSV-u, čak puno bolji nego prema naprijed.
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 10:10
    @dras_I....pa dudu, koliko god igrao ili ne-igrao u svom klubu, u repki je uvijek izvrstan. ne mora ni biti špica, jako dobro igra i kao polu-špica.a uz manđu imamo livaju, lakića i naravno olića, koji za repku uvijek ide 120 na sat.
  • dras_l25.02.2013. u 07:59
    svaka čast Livaji, ovi golovi su mu trebali da mu potvrde dobru odluku glede prelaska u Atalanntu ... Luka, kojih 5-6 napadača na visokoj razini? ... u HR repki samo je jedan napadač na visokoj razini, Manđa .... ostali su prilično nekonzistentni, a Jelavić je nažalost van forme trenutno