Unatoč 15 pogodaka Franković Sesvete poražene kod Samobora

Jelena Bagarić • ponedjeljak, 25.02.2013.

20. kolo 1. HRL za žene donijelo je derbi između drugoplasiranog Samobora i trećeplasiranih Sesveta. Lavice su ipak došle do slavlja i osigurale drugu poziciju. Svi domaćini osim Koke, koja je izgubila od Trešnjevke, ostvarili su pobjedu u ovom kolu.

Koka na domaćem terenu nije uspjela ostvariti pobjedu protiv Trešnjevke. Gošće su se mučile većinu prvog dijela, ali u posljednjih nekoliko minuta prelaze u vodstvo. Kroz drugo poluvrijeme samo su ga povećale na konačnih 19:27. Velike zasluge za mali broj primljenih pogodaka ima vratarka Trešnjevke Janja Golubić koja je upisala 21 obranu. Najviše pogodaka za gošće, osam, postigla je Ana Toth. U redovima Koke istaknule su se Iva Tomašek i Ivana Dežić koje su postigle po pet pogodaka.

Zamet je imao puno posla protiv posljednjeplasiranog Ivanića. Iako 31:26 ne sugerira muku, sve do 48. minute bilo je neizvjesno. Veći dio prvog poluvremena kontrolirao je Zamet, međutim zadnjih sedam minuta pripalo je Ivaniću koji je na odmor otišao s prednošću. Nastavak je donio čvrstu igru s jedne i druge strane, pa je utakmica do posljednjih deset minuta bila neizvjesna. No, igra Ivanića počinje padati što domaće igračice koriste i dolaze do novih bodova. Prvo ime Zameta je Dina Havić s postignutih devet pogodaka, dok se kod Ivanića istakla Martina Ćorković koja je na svoj konto upisala sedam pogodaka.

Derbi kola odigrale su u dvorani Bogumil Toni Samobor i Sesveta. Iako je susret ovih dviju ekipa okarakteriziran kao derbi, utakmica je od početka bila jednosmjerna. Serijom od četiri pogotka Lavice su već na početku napravile značajnu razliku koju nisu Sesvećanke uspjele sustići. Najbliže su bile u 26. minuti kada je Grmoja pogodila da 11:10, ali brzo su dvama pogocima Samoborke povećale razliku. Nastavak je u potpunosti pripao domaćoj ekipi koja je kontrolirala susret i došla do sigurne pobjede. Čak četiri igračice Samobora postigle su po pet pogodaka, Balaško, Štrkalj, Lovrić i Milanović - Litre. U redovima Sesveta briljirala je Lana Franković koja je postigla nevjerojatnih 15 pogodaka. Uz nju se istakla i vratarka Tea Pijević koja je također obranila 15 lopti.

Vodeća ekipa Zeline lako se obračunala s Umagom. Do osme minute rezultat je bio izjednačen, no nakon toga Zelina preuzima "kormilo" i vodi utakmicu u svom smjeru. Pitanje pobjednika u ovom susretu riješeno je već u prvih 30 minuta budući da već tada prednost Zeline bila velikih sedam pogodaka. Drugo poluvrijeme domaća ekipa odradila je šuterski trening što pokazuje i konačan rezultat 37:21. Ivana Petković postigla je 11 pogodaka za Zelinu, a još sedam dodala je Tanja Madžarac. Kod Umaga istakle su se Selena Milošević i Jelena Vidović koje su postigle po pet pogodaka.

Malo iznenađenje priredila je Dalmatinka koja je rezultatom 25:19 slavila protiv Splita. Već na samom početku rukometašice Dalmatinke preuzele su kontrolu nad utakmicom te su nakon prvih pola sata imale prednost od pet pogodaka. Kroz drugo poluvrijeme tu prednost su održavale te u konačnici i malo povećale. Ovoj pobjedi najviše su pridonijele Maja Prusina s deset, te Valentina Blažević s osam pogodaka. U redovima Splita najviše pogodaka postigla je Anita Čampa dok je vratarka Križanac skupila 14 obrana.