Branimir Korać • ponedjeljak, 25.02.2013.

Niz zanimljivih dvoboja odrađeno je u nedjelju u NBA ligi, a najuvjerljiviju pobjedu u bogatom programu upisali su igrači Oklahome protiv Bullsa. Grizzliesi su obranom slomili Brooklyn, Spursi širinom Sunse, Miami na krilima Wadea Cavse, a Bryantu je pripao dvoboj protiv Nowitzkog...

Oklahomi lagana pobjeda protiv neraspoloženih Bullsa

Za Chicago Bullse bila je to jedna od onih večeri kada malo toga polazi za rukom. Gostovanje kod Oklahome željet će što prije zaboraviti nakon što su upisali težak poraz 102:72.

Konačan rezultat govori puno, bio je to susret u kojem Bullsi nisu imali gotovo nikakve šanse, sve je bilo na strani Oklahome koja je već u drugoj četvrtini stvorila dvoznamenkastu prednosti i onda se odvojila na više od 20 poena razlike početkom drugog dijela. Da večer bude još lošija po Bullse, u zadnjoj četvrtini lijevo koljeno je ozlijedio Taj Gibson koji se više nije vraćao u igru.

Po prvi put ove sezone šut Bullsa je bio na ispod 30 posto iz igre i s takvom šuterskom večeri gotovo je nemoguće bilo koga pobijediti, a kamoli momčad poput Oklahome koja želi naslov prvaka.

"Napravili smo puno dobrih stvari, no to je NBA, oni su imali večer kada im nije ništa išlo. Bili smo sjajno pripremljeni na psihološkom planu, željni pobjede, no nismo znali da ćemo biti baš toliko dobri. Napravili smo puno toga dobroga, međutim tako moramo nastaviti", rekao je Thabo Sefolosha.

Thunder su predvodili Russell Westbrook s 23 poena (10/17), Kevin Durant s 19 poena (6/19), 16 skokova i šest asistencija te Serge Ibaka sa 17 poena (7/12) i deset skokova. Kod Bullsa Luol Deng je ubacio 13 poena (6/14), a isto toliko uz pet asistencija dodao je Nate Robinson (2/14).

U obrambenoj borbi Grizzliesi do sedme uzastopne pobjede

Memphis je gostovao u New Yorku kod Netsa i upisao pobjedu 76:72. Vrlo čvrsta i intenzivna utakmica otišla je na stranu Memphisa koji je odigrao odličnu obranu i po drugi put ove sezone protivnika ostavio na samo 72 poena.

Netsi su u završnici imali priliku, s pet poena u nizu (jedinih u susretu) Teletovića poveli su 72:67 na dvije i pol minute do kraja, međutim u završnici su Grizzliesi napravili seriju čak 9:0 i ostavili Netse bez pobjede.

Deron Williams je u završnici susreta bio tragičar, prvo je blokiran na polaganju za vodstvo 74:72, a zatim mu je presječeno dodavanje kod vodstva Memphisa deset sekundi prije kraja nakon čega je Mike Conley sa slobodnih bacanja završio priču.

"Bio sam spreman odigrati jako agresivnu obranu. Odvukao sam Derona prema Zachu Randolphu koji mu je zatvorio put i lako sam se postavio za blokadu. Poslije toga mi nije bilo teško pogoditi slobodna bacanja", rekao je Tony Allen, a Williams je dodao: "Bio sam zaustavljen prekršajem i u začetku akcije i na kraju."

Zach Randolph je predvodio Grizzliese sa 16 poena (7/16) i 14 skokova, a Marc Gasol je dodao 14 poena (6/11), sedam skokova i pet asistencija. Kod Netsa Deron Williams je upisao 24 poena (9/15), CJ Watson 11 poena (4/8), a Reggie Evans 14 skokova. Netsi su igrali bez ozlijeđenog Joea Johnsona što je ostavilo traga u igri.

Spursi bez Parkera sa šestoricom dvoznamenkastih do pobjede

Tony Parker je u posljednje vrijeme nosio Spurse, igrao odličnu košarku, međutim u Arizonu su morali bez njega. Zbog ozljede tricepsa morao je propustiti ovu utakmicu, ali Phoenix je bez obzira na to poražen 97:87.

Bila je to lakša pobjeda nego što rezultat pokazuje, a neizvjesnost je nestala već u prvom poluvremenu. Spursi su odigrali odličnu drugu četvrtinu koju su dobili 35:19, već tu su se odvojili i imali su lagan posao u nastavku susreta.

Momčad Gregga Popovicha pokazala je širinu, Parkera nije bilo, Duncan i Ginobili nisu briljirali, ali je zato momčad odigrala sjajno.

"Moramo biti puno pametniji i u obrani i u napadu. Malo nam znači čvrsta i dobra igra kada napravimo glupu pogrešku koju ovako dobra momčad vrlo brzo kazni. Spursi upravo to čekaju. Mi moramo još puno raditi", razočaran je bio privremeni trener Sunsa Lindsey Hunter.

U ujednačenoj momčadi San Antonija Kawhi Leonard je upisao 16 poena (5/13) uz devet skokova, a isto toliko poena dodao je i Patty Mills (5/11). Kod Sunsa Marcin Gortat je ubacio 21 poen (10/15) uz 12 skokova, Luis Scola 15 poena (3/7) uz šest skokova, a Goran Dragić deset poena (3/14) uz 11 asistencija.

Miami ispustio veliku prednost pa se spašavao

Od dolaska LeBrona Jamesa u Miami, susreti Heata i Cavsa bude posebnu pozornosti. Posljednji dvoboj ponudio je i priličnu dramu nakon što je Miami ispustio čak 22 poena prednosti da bi se nakon toga vraćao iz minusa od osam poena.

Početkom drugog poluvremena Heat je vodio 68:46 i činilo se da će do rutinske pobjede, ali već na kraju treće četvrtine vodstvo su preuzeli Cavsi. Ne samo da su preuzeli vodstvo, nego su pet minuta prije kraja došli i u dobitnu poziciju nakon što je CJ Miles ubacio tricu za 97:89. Ipak, nije trebalo puno Miamiju da se vrati u prednost, svega tri minute čvrste obrane i uz raspoloženog Dwyanea Wadea heat je poveo 100:99. Ubrzo je tricu ubacio Battier, Wade povisio na 105:101 i priči je bio kraj.

Miami je na kraju slavio 109:105, međutim mogao je to učiniti i bez "treniranja živaca" svojih navijača.

"Iskusna smo momčad i bili smo već u svim situacijama u kojima se možete naći u NBA utakmici. Na nama je odigrati svih 48 minuta, pokušati pobijediti i vidjeti kako će se susret rasplesti. Kod nas nema panike, bilo bi čudno da paničarimo uz ovoliko utakmica u nogama", rekao je nakon susreta LeBron.

James je ubacio 28 poena (10/19) uz osam asistencija, a Wade je dodao 24 poena (11/22) uz šest asistencija i pet skokova. Udonis Haslem je uhvatio deset skokova. Kod Cavsa Dion Waiters je ubacio 26 poena (11/17), CJ Miles 19 poena (6/11, trica 5/9), a Tristan Thompson 11 poena (5/12) uz 12 skokova.

Lakersi slavili u Dallasu, Boston pao u Portlandu

Dvoboj Kobea Bryanta i Dirka Nowitzkog otišao je na kraju na Bryantovu stranu, njegovi Lakersi su slavili 103:99. U čvrstoj utakmici koja je nalikovala na play-off susrete, obojica igrača su se pokazali kao prave vođe svojih momčadi, a presudila je završnica susreta u kojoj su Lakersi ovaj put bili mirne ruke. Bryant je utakmicu završio s 38 poena (13/21), 12 skokova i sedam asistencija, Steve Nash je dodao 20 poena (7/12), a Dwight Howard 13 skokova. Kod Mavsa Nowitzki se zaustavio na 30 poena (11/19) i 13 skokova, a Vince Carter je dodao 15 poena (6/13).

Minnesota je protiv Golden Statea imala velikih 16 razlike već u prvoj četvrtini, no brzo je tu prednost prosula i Warriorsi su na kraju odnijeli pobjedu 100:99. Imali su Wolvesi posljednji napad i priliku za pobjedu, međutim Luke Ridnour nije ubacio šut u posljednjoj sekundi i Warriorsi odnose pobjedu. Jarrett Jack je odigrao još jednu odličnu utakmicu i predvodio ih je s 23 poena (8/19, trica 5/7), osam asistencija i pet skokova dok je David Lee dodao 22 poena (8/15) i 13 skokova. Kod Minnesote Derrick Williams je upisao 23 poena (9/15) i 12 skokova, Nikola Peković 21 poen (10/18) i osam skokova, a Ricky Rubio 16 poena (3/10), 11 asistencija, osam skokova i šest ukradenih lopti.

Sacramento Kingsi su se dobro držali na gostovanju kod New Orleans Hornetsa nešto više od tri četvrtine, a onda su potpuno pali i otišli u poraz. Još u početnoj fazi posljednje četvrtine Hornetsi su imali tek pet poena prednosti, utakmica je još bila otvorena da bi u završnici sve bilo daleko od otvorenog i prednost domaćina dosegla plus 20. U pobjedi 110:95 odličnu utakmicu odigrao je Anthony Davis koji je ubacio 20 poena (9/14) uz osam skokova, Ryan Anderson je ubacio 17 poena (7/12) uz devet skokova, Eric Gordon 17 poena (6/13) uz osam asistencija, a Greivis Vazquez 12 poena (5/12) uz 13 asistencija i pet skokova. Kod Kingsa John Salmons je stao na 18 poena (6/14), DeMarcus Cousins na 16 poena (5/13) i deset skokova, Jason Thompson je dodao 16 poena (8/11) i devet skokova, a Isaiah Thomas 16 poena 6/14) i pet asistencija.

New York Knicksi su vrlo motivirano ušli u utakmicu protiv Philadelphije ne želeći ni pod koju cijenu upisati i četvrti uzastopni poraz. U tome su i uspjeli, odigrali su dobru utakmicu i na kraju slavili 99:93. Do pobjede su ipak došli lakše nego što konačni rezultat sugerira, Sixersi su većinom susreta bili u priličnom zaostatku i tek na kraju su uspjeli ublažiti poraz. Carmelo Anthony nije imao dobru šutersku večer, ali je ubacio 29 poena (6/18) uz sedam dodavanja, Amare Stoudamire je dodao 22 poena (9/10) i pet skokova, a Tyson Chandler 12 skokova. Kod Sixersa najbolji je bio ponovno Jrue Holiday s 30 poena (12/24), pet skokova i pet asistencija, Evan Turner je dodao 21 poen (7/18), osam asistencija i šest skokova, a Thaddeus Young 11 poena (5/12) i deset skokova.

Portland je prekinuo seriju od sedam uzastopnih poraza domaćom pobjedom protiv Boston Celticsa 92:86. U velikoj borbi Blazersi su igrali s puno žara i želje tražeći prekid niza i nadu za ostanak u borbi za doigravanje. Iako uz bolove na parketu je bio i Wesley Matthews koji je s pet trica potopio Celticse računajući i ključnu kod 89:86 53 sekunde prije kraja. Njegovoj trici prethodila je promašena trica Paula Piercea koja je mogla Celticse vratiti u utakmicu. Matthews je susret završio s 24 poena (8/11, 5/8 trica), Nicolas Batum je dodao 18 poena (6/14) i šest skokova, JJ Hickson 11 poena (4/8) i 11 skokova dok je Victor Claver uhvatio deset skokova. Kod Bostona Pierce je upisao 23 poena (9/16), osam asistencija i sedam skokova, a Kevin Garnett 20 poena (9/19) i devet skokova.

• nido25.02.2013. u 21:10
    Odlicno je sta Spursi dobijaju i kad glavna trojka ili ne igra ili podbaci. To je Popova tvorevina :-)))
    nido
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 13:26
    kobe je još uvik car u nba-u,kakav lebron.....
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 11:44
    dobro mu je kobe napisa nakon utakmice:"amnesty THAT!"
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 10:45
    odlicna tekma dallas- lal. uzivao sam gledajuci doktore kosarke dirka i pogotovo kobea. cuban ocito voli davati 'suicidalne' izjave..
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 10:30
    Kobe jučer k'o u najboljim danima; zvjerski...a onaj Cuban ga našao provocirat dva dana prije tekme...pa ih ovaj ovak zakuca...