Zimski sportovi

Medvjedi se tri puta vraćali u Salzburgu pa jeftino izgubili na početku produžetka

Ivan Dominik • utorak, 26.02.2013.

Poslije lijepe uvodne pobjede od 3:2 u Zagrebu, hokejaši Medveščaka otputovali su na prvo ovosezonsko gostovanje u doigravanju. U Mozartovu gradu dočekao ih je "razjareni bik", momčad Red Bull Salzburga, koja je tražila izjednačenje u seriji na 1:1. Do njega je i stigla, ali nakon velike borbe i produžetka te penala Thomasa Raffla...

Red Bull dočekao je zagrebački Medveščak na svom ledu u Salzburgu u njihovom prvom ovosezonskom srazu play-offa u austrijskom gradu te drugom ukupno u ovogodišnjem doigravanju. U prvom je susretu dva dana ranije Medveščak slavio s teških 3:2, ali je pokazao odličnu igru, dok je i Red Bull dokazao kvalitetu i poručio Medvjedima da se s njima neće više poigravati kao što je bio slučaj u zagrebačkoj Areni na Ice Feveru.

Slika 2 od 2.

Igrači austrijske ekipe u posljednje su vrijeme u odličnoj formi te rastu iz utakmice u utakmicu, a to su pokazali i dokazali već početkom dvoboja u Mozartovu gradu. Već nakon nepunih pet minuta igre Kristana je svladao Mark Cullen poslije kombiniranja s Yorickom Treilleom i Dominiqueom Heinrichom. Bikovi su na tom startu susreta bili bolja momčad, međutim, Medvjedi su se brzo sabrali i čak u pojedinim trenucima stigli do inicijative.

Nakon po jednog isključenja s obje strane - MacAulaya kod Zagrepčana i Di Benedetta za domaćine - Medvjedi su postali mnogo bolji te su sve više pritiskali Austrijance. A to im se isplatilo u 12. minuti kada je Kyle Greentree poslije dodavanja Adama Naglića uposlio preporođenog Gala Korena, koji je poentirao za 1:1 i vratio susret na početak.

Medveščak je bio bolja i konkretnija momčad do kraja prve trećine, zapucao je tri puta više na vrata Bernda Brücklera, koji je sjajno odmijenio dosadašnjeg startera u dvobojima Medvjeda i Bikova, Luku Gračnara, a Medvjedi su mogli i žaliti što nisu vodstvom priveli trećinu kraju, s obzirom da su čak punu minutu imali igru pet-na-tri u power-playu, nakon što su domaćima isključeni Lynch i Davison. Ipak, nijedna momčad nije uspjela poentirati do isteka 20. minute pa se u drugi period ušlo poravnanim rezultatom.

Početkom druge dionice susreta viđen je doslovno isti scenarij kao u prvom periodu, odnosno na njegovu početku. Red Bull je ponovno bolje otvorio trećinu i zabio preko Daniela Richmonda za 2:1, dok su asistirali prgavi Douglas Lynch i bivši NHL-ovac Rob Schremp, koji je u Zagrebu prije dva dana bio i strijelac. Medvjedi su potom opet jurnuli po izjednačenje, ali nij im išlo dosta dugo vremena koje su stoga proveli u deficitu.

Slika 3 od 3.

Ipak, u 36. minuti Medveščak se opet vratio u egal i to zgoditkom u ovoj utakmici sjajnog Kylea Greentreea, koji je pogodio na dodavanja Naglića i izvrsnog slovačkog pojačanja - Romana Tomasa. Proradila je napokon igra s igračem više kod Plavih te su poentirali za vrijeme isključenja Stevena Regiera. Nakon toga je postalo (pre)vatreno, a Marty Raymond je bio primoran zamijeniti dotad vrlo dobrog Kristana, koji je ostao ozlijeđen pri naletu Daniela Welsera na njega, a potom je nastala i tučnjava te su uz Welsera po dva igrača sa svake strane isključena. Stoga je u igru ušao uvjetno rečeno rezervni vratar, Michael Ouzas, koji je uspješno za Medvjede branio do kraja druge trećine.

Posljednji, treći period donio je odmah na početku minutu i pol igrača više za Medvjede, nakon što je prethodno u drugoj trećini po treći put na utakmici isključen Lynch, ali Zagrepčani to nisu iskoristili pa se utakmica vratila u igračku ravnotežu. Ista je vladala i u samoj igri te nijedna ekipa nije bila osjetnije bolja u to vrijeme. No, ubrzo je Red Bull opet zabio, ovaj put s igračem više i to prvi put na utakmici na taj način, a strijelac je bio sveprisutni Douglas Lynch poslije kombinacije s Di Benedettom i strijelcem prvog gola - Richmondom.

Slika 1 od 1.

Međutim, niti 3:2 vodstvo Bikova nije dugo trajalo; već dvije minute kasnije, u 49., na isti je način s igračem više uzvratio Andy Sertić i ponovno izjednačio, a asistent je ovoga puta bio Adam Miller. Medvjedi su igrali fantastično, dok su igrači Pierrea Pagea bivali sve nervozniji i sve češće su završavali na klupi za kažnjenike. Sve je to Medveščak koristio i uspio mirno dočekati kraj utakmice, iako nije uspio ni zabiti, što je odvelo utakmicu u produžetak.

Stoga je uslijedila pauza od 20 minuta pa isto toliko dodatnih minuta igre, koje su bolje otvorili opet domaćini, a ovoga puta spasa za Medvjede nije bilo. Već nakon 78 sekundi igre u produžetku penal je pred Ouzasom skrivio David Brine, a potom je kanadskog vratara Medveščaka iz istog penala svladao Austrijanac Thomas Raffl. Koji je time izjednačio seriju na 1:1 i donio krucijalnu pobjedu svom klubu, dok je Medveščak pokazao igru na zavidnoj razini u gostima, zbog koje ima argumenata za nadu u pobjedu za dva dana u Ledenjači zagrebačkog Doma sportova.

• Zdren27.02.2013. u 15:44
    trebali su ovo dobiti, imali su 2 čiste šanse pri neriješenom.
    Zdren
  • Obrisan korisnik27.02.2013. u 08:35
    Nadam se samo da se neće ponoviti prošlogodišnji scenarij s klagenfurtskom gamadi. Čačkali, čačkali i čačkali (uz obilatu potporu sudaca), dok našima nije pao mrak na oči. Onda su gadovi dobili po repu, ali mi smo ostali bez ključnih igrača - i ispali. Austrijski klubovi si mogu priuštiti kazne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2013. u 00:04
    Kaže Ljubić da je prije penala Serta imao zicer, šteta!
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 22:28