Saint Etienne ponovno izbacio Lille i zadržao šanse za dvostruki uspjeh u domaćim kupovima

Borna Rupnik • srijeda, 27.02.2013.

U osmini finala Francuskog kupa Saint Etienne je još jednom izbacio Lille, a slavio je i Evian, a Troyes se domogao pobjede u gostima...

Repriza polufinala Liga-kupa između Saint Etiennea i Lillea igrana je u osmini finala Francuskog kupa, a ishod je ostao isti. Les Verts još su jednom zaustavili ovosezonskog sudionika Lige prvaka.

U siječnju je Saint Etienne pobijedio nakon jedanaesteraca, a u utorak navečer nakon preokreta. Naime, Lilleu je Baša donio vodstvo u 33. minuti, glavom nakon ubačaja Payeta, a poravnao je Chedjou, nesvakidašnjim autogolom nakon ispucavanja vratara Elane.

U nastavku su Aubameyang uz malo sreće i promjenu smjera lopte te Brandao - samo četiri minute nakon ulaska u igri - donijeli Saint Etienneu vodstvo 3:1, a Kalou je u 82. minuti uspio tek ublažiti poraz.

Plasman u četvrtfinale Francuskog kupa izborili su još i Evian i Troyes, koji se u prvenstvu nalaze u zoni ispadanja.

Evian je kod kuće svladao Le Havre 3:1, uz dva pogotka Berigauda, dok je Troyes nadjačao istoimene domaćine u Sochaux. Završilo je 2:1, a pogotke za Troyes postigli su Bahebeck na početku i Faussurier na kraju utakmice. Počasni pogodak za Sochaux bio je djelo Boudebouza s 11 metara, duboko u sudačkoj nadoknadi.