Chambery bez većih problema eliminirao oslabljeni Aix

Mihaela Bradovski • petak, 01.03.2013.

Prvenstvenu stanku napravili su Francuzi kako bi odradili obaveze u Kupu. Na rasporedu su susreti osmine finala, a već je poznat jedan sudionik četvrtfinala i to Chambery koji je eliminirao Aix rezultatom 35:29...

Chambery - Aix 35:29

Od dolaska Nikole Karabatića Aix je postao protivnik na kojeg svi gledaju drugačije i bez podcjenjivanja. Da je riječ o potpuno različitoj momčadi u odnosu na raniji dio sezone, Chambery je spoznao u prošlom prvenstvenom kolu kada je uz dosta muke stigao do pobjede 32:30.

No u Kupu je imao značajno lakši posao. Gosti su doputovali bez Karabatića i Illesa, dvojice najboljih igrača i kao takvi nisu imali previše šanse protiv kvalitetnijeg domaćina.

Damir Bičanić u posljednje vrijeme igra dosta dobro, započeo je i ovu utakmicu, ali nije se dugo zadržao na parketu, ozlijedio je ruku i do kraja više nije ulazio. Srećom, čini se da nije riječ o težoj ozljedi, barem sudeći po izjavi njegovog suigrača Edina Bašića nakon susreta koji je potvrdio da će s Bičanićem biti sve u redu.

Iako oslabljen, Aix je dobro otvorio utakmicu i poveo sa 7:3, međutim onda se domaćin probudio i počeo igrati značajno bolje. Ubrzo je stigao do preokreta i poveo 13:11 da bi na poluvremenu imao vodstvo 19:16.

U nastavku susreta bila je stvar tehničke prirode završiti posao, gosti sa smanjenom rotacijom držali su se do posljednjih deset minuta na malom zaostatku da bi onda potpuno pali i Chambery povećao prednost za konačnih 35:29.

U pobjedničkom sastavu posebno su se istaknuli Bašić s osam golova iz isto toliko pokušaja, Karel Nočar sa šest golova i također stopostotnom realizacijom te Olivier Marroux i Timothey N'Guessan s po pet golova. Vratar Cyril Dumoulin je obranio 15 lopti.

Kod gostiju daleko najbolji bio je Vincent Vially sa sedam golova i samo jednim promašajem dok je Vladica Stojanović s četiri gola bio drugi strijelac momčadi, ali za to je potrošio čak 14 lopti. Vratar Robin Cappelle je skupio 12 obrana.

U petak su na rasporedu još četiri susreta i to Dunkerque - Tremblay, Mulhouse - Sélestat, Nîmes - Montpellier, Cesson-Rennes - Massy.