VROS Darda nakon uzbudljive završnice "iščupala" bodove protiv Alkara

Mišo Gulić • petak, 01.03.2013.

VROS Darda je na domaćem parketu nakon izuzetno uzbudljive završnice u srazu s Alkarom uspjela doći do nove pobjede, čime je najviše pomogla Đuri Đakoviću koji se tako ponovno vraća u igru za plasman u Ligu za prvaka, jasno, ako u subotu u Dubrovniku svlada istoimenog domaćina. Ako se takve prognoze pokažu točnima, jasno je da će u narednom kolu sinjska dvorana biti pretijesna za sve one koji budu htjeli pogledati sudar s Brođanima nakon kojeg će se znati tko će biti četvrti putnik u doigravanje za prvaka...

VROS Darda - Alkar 81:77 (22:17, 25:17, 15:20, 19:23)

A-1 liga, 16. kolo

Darda, Sportska dvorana u Dardi

Suci: Vovk (Sl. Brod), Prpić (Zagreb), Kruljac (Zagreb)

Alkar: Jugo 12, Bilić 11, M. Modrić 9, J. Župić, Matić 2, Boban 2, Gaurina 13, Žitko 11, Ivišić, Ćurković, Ž. Župić 17, Kanaet.
Trener: Damir Milačić

VROS Darda: R. Kujundžić, Tešija 12, Šarac, Bičvić 11, Hrkač 8, Hrnić 16, Pandurić 15, Trepalovac 19, M. Kujundžić, Barišić, Turalija, Mandić.
Trener: Senad Muminović

Skokovi: VROS Darda 23; Alkar 26

Izgubljene lopte: VROS Darda 16; Alkar 14

Osobne greške: VROS Darda 14; Alkar 23

Iako dosta oslabljena neigranjem Perajice, Glavinića i Meznarića, njenih stožernih igrača iz ranijih kola, Darda se uspjela otrgnuti zahuktalim Sinjanima koji su također bili lišeni usluga svog prvog šutera Slavka Modrića. Svakoj momčadi na kraju je pripalo po poluvrijeme, s tom razlikom što su gosti loveći domaće u odlučujućim trenutcima ipak ostali bez snage i koncentracije, stoga su s najudaljenijeg gostovanja kući otišli praznih ruku.

Prvi dio susreta u potpunosti je otišao na stranu domaće momčadi koja je vrlo brzo nametnula svoj čvrsti stil igre, ne dopuštajući sinjskoj vanjskoj liniji previše prostora, što se odrazilo i na rezultatu pa je nakon sedam minute igre semafor pokazivao 17:7 u korist Darde. Ulaskom Bilića Alkar se definitivno pokrenuo, sinjski razigravač je u svega dvije minute zabio sedam koševa i tako vratio svoju momčad u igru.

Trica Mirka Modrića na početku druge četvrtine Alkar je dovela na minus dva (22:20), na što su domaći odgovorili serijom 7-0 i tako ponovno osigurali situaciju u kojoj su oni kontrolirali situaciju. Odlično je Dardu služila trica u tim trenutcima, što se baš ne bi moglo reći za Alkar koji je dosta forsirao baš u tom segmentu igre, no, na sreću domaćih, (pre)malo toga je pronalazilo metu.

Tri minute prije kraja tricom Hrkača domaći bježe na velikih plus 13 (39:26), tek je Župić u tim trenutcima Alkar držao glavom iznad vode, a s jednakom prednošću Darda odlazi i na odmor (47:34). Mnogo toga "objasnio" je pogled na statistiku u poluvremenu, gdje su u oči upadala dva podatka. Naime, domaći su načinili tek pet (!) prekršaja u prvom dijelu, naspram 12 gostujućih, a još porazniji bio je pogled na šuteve za tri poena gdje Darda imala 5/8, dok je Alkar bilježio 3/14 (!).

Darda je imala veliku priliku na otvaranju drugog dijela definitivno slomiti otpor gostiju, no nepreciznost s jedne naišla je na jednaku reakciju s druge strane parketa. Izuzev ubačaja Žitka, Alkar je drugog strijelca u nastavku pronašao tek u šestoj minuti igre (M. Modrić), stoga i ne čudi 16 koševa viška u korist Darde u 33. minuti.To kao da je probudilo inat među gostima, proradila je obrana, "sjele" su trice Juga i Gaurine, položio je i Boban u seriji 9-0, što je značilo da su Sinjani ponovno u igri (58:52).

U posljednji period ušlo se s rezultatom 62:54 u korist Darde, a da će biti "vatre" do kraja trećom tricom iz isto toliko pokušaja "poručio" je Modrić koji smanjuje na minus pet (62:57). Kada je Alkar priprijetio potpunim priključkom Hrnić je tricom prekinuo njihov nalet, nakon čega se nastavilo koš za koš sve do 37. minute kada na krilima raspoloženog Župića Alkar dolazi u egal (71:71).

U igri živaca do kraja boljom se pokazala Darda. Stigli su gosti i do potpunog preokreta u završnici, prvo košem Žitka (73:75), a nakon toga i Bilića (75:77), no uzvratili su domaći preko Tešije i Hrnića, da bi u završnim sekundama Alkari dalekometnim pokušajima Kanaeta i Bilića pokušali prednost vratiti na svoju stranu, ali na njihovu žalost lopta nije htjela u koš pa su se nakon prevrtljivih 40 minuta pobjedi radovali domaći (81:77).

Prvo ime kod pobjedničke momčadi bio je Trepalovac s 19 ubačaja, Hrnić je dodao 16, jedan manje ubacio je Pandurić, a 11 uz sedam asistencija rezultat je igre Bičvića. U redovima Alkara najbolji je bio Župić koji je zabio 17 koševa, dok je 13 ubačaja i sedam skokova djelo Gaurine.

• Gogeta02.03.2013. u 08:09
    Tko ne zna Vovka, skupo bi ga platio. ;)
    Gogeta
  • legija02.03.2013. u 00:57
    i ti si odma stvorio urotu da je sudac iz broda tu kumovo,jesam to sam napisao da se svi napale na nas ,al također stoji sve ono što sam napisao u vezi vas
    legija
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 00:51
    Jesi li ti Legija čuo za poslovicu:"Ko se jednom opeče i na hladno puše". Mi smo se lani opekli i dobro znamo sa kim i sa čim imamo posla pa više nikome ne virujemo , a pogotovo ne Kardumu , Radiću i BIliću. Legija koliko mene pamćenje služi ti si na forumu pisao da su svi klubovi protiv vas i da... [više na forumu]
  • legija02.03.2013. u 00:36
    jel postoji ijedan klub,ijedan navijač na ovom svijetu da kaže : DA IZGUBILI SMO JER SMO ODIGRALI LOŠE !! vi tražite krivicu u jednom sucu ,pa valda sude trojica na terenu,stalno kukate,vas nitko ne voli ,samo protiv svih ,vi ovo vi ono,vi imate najbolju publiku,vi ste prvaci,vi ste... [više na forumu]