Canellas odveo Atletico do novog slavlja, Barca ponovno dominirala u Ligi Asobal

Zvonka Keliš • nedjelja, 03.03.2013.

Subota je u Ligi Asobal donijele nove zanimljivije oglede 20. kola u sklopu kojih su Barcelona i Atletico de Madrid, kao i Ademar Leon stigli so sigurnih pobjeda. Villa de Aranda je iznenadila Aragon te je s njime podijelila prvenstvene bodove, dok je Granollers nastavio s odličnim predstavama u drugome dijelu sezone. La Rioja je, pak, slavila kod Palme del Rio, a Huesca je kod kuće bila bolja od Valladolida.

Academia Octavio - Atletico de Madrid 32:38 (15:20)

Španjolski viceprvak nakon što je saznao ime svog suparnika u osmini finala natjecanja za prvaka Europe snage je, u sklopu 20. kola Lige Asobal, odmjerio s momčadi Academije Octavio koja se pokazala kao nimalo lak protivnik. Momčad iz Madrida u susret, u kojem nije mogla računati na pomoć Jurkiewicza, Källmana, Markussena i Parronda, ušla je vodstvom 3:2 nakon kojeg domaćin čini utakmicu zanimljivijom te poravnava rezultat. Izjednačeno je bilo sve do same završnice prvoga dijela u kojoj se europski viceprvak pokazuje sigurnijim te osigurava prednost od pet pogodaka (20:15).

Nakon što su se momci Talanta Dujšebajeva u nastavku odvojili i na 23:16 vrijeme je bilo da njihov trener isproba neke nove ideje i zamisli za nadolazeći dvoboj s berlinskim Lisicama u sklopu Lige prvaka. To je, pak, iskoristila domaća momčad kako bi se ponovno približila na samo dva pogotka razlike (25:27), no odlični Canellas, kao i koncentrirana obrana Atleticu osiguravaju konačno slavlje 38:32. U pobjedu svoje momčadi Joan Canellas ugradio je deset pogodaka, Kiril Lazarov sedam, Ivano Balić njih tri, a Jakov Gojun se ovoga puta nije upisao u listu strijelaca, dok je za Academiju Octavio sedam golova zabio Fran Gonzalez.

Cangas - Barcelona Intersport 27:35 (13:18)

Aktualni prvak Španjolske i u novom je nastupu u domaćem prvenstvu pokazao svoju nadmoć te je u gostima kod Cangasa stigao do još jednog uvjerljivog slavlja. Iako je domaćin odličnom obranom predvođenom vratarom Kevinom Garcijom u prvih 19 minuta uspio držati prednost nad katalonskim divom (11:9) bilo je sasvim jasno kako to neće dugo potrajati. Naime, gosti potom ubacuju u brzinu više, pokazuju svoje pravo lice te serijom 9-2 osiguravaju prednost 18:13 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Barca je samo povećavala svoju prednost te se tako odvojila na 24:17 i 31:21. Do isteka 60. minute domaća momčad ipak uspijeva smanjiti svoj zaostatak te se gostujuća momčad kući vraća s pobjedom 35:27. Mikel Aguirrezabalaga s osam je pogodaka predvodio Barcelonu do pobjede, dok su Adrian Rosales i Suso Solino u poraz svoje momčadi ugradili po pet golova.

Fertiberia Puerto Sagunto - Reale Ademar Leon 23:30 (7:14)

Momčad iz Leona u sklopu 20. je kola Lige Asobal stigla u goste rukometašima Puerto Sagunta koji su već nakon prvih 30 minute igre morali priznati koliko je njihov suparnik bolji. Gosti su u susret ušli vodstvom 7:2 koje vrlo brzo raste i na 12:4. Do odlaska na odmor domaćin ipak uspijeva smanjiti svoj zaostatak na minus sedam (7:14).

Nastavak susreta donio je nešto ravnopravniju igru, naime, domaća se momčad trudi uhvatiti priključak te se tako sredinom drugoga poluvremena približava na 18:23. Međutim, gostujuća je prednost prevelika kako bi domaći rukometaši poravnali ili, pak, preokrenuli rezultat stoga treći španjolski predstavnik u Ligi prvaka kući odlazi sa slavljem 30:23 te novim prvenstvenim bodovima. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Carlos Ruesga s osam postignutih pogodaka, Matej Ašanin je sakupio tri obrane, dok su najbolji kod Puerto Sagunta bili Iker Serrano i Sergio Valles s po pet golova.

Villa de Aranda - Aragon 26:26 (11:12)

Aranda de Duero ove je subote bila domaćin susreta 20. kola španjolskog rukometnog prvenstva između domaćih rukometaša Ville de Aranda te momčadi Aragona koji je završio podjelom bodova. Nakon gostujućeg minimalnog 6:5 vodstva domaća momčad preokreće rezultat u svoju korist (8:6). Mini serija gostujuće momčad vraća je ponovno u vodstvo koje čuva sve do kraja prvoga dijela (12:11).

Iako igrači Aragona drže svoje vodstvo i većim dijelom drugoga poluvremena oni domaći odlučili su učiniti borbu za bodove još malo napetijom. Naime, osiguravaju izjednačenje te sve do konca ogleda ne dopuštaju svom suparniku da se nanovo odvoji kako bi utakmica naposljetku završila neriješenim rezultatom 26:26. Enrique Plaza za Villu de Aranda zabio je deset golova, dok je Alex Dujšebajev za Aragon zabio njih devet.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Fraikin Granollers 21:24 (9:10)

Momčad Granollersa u sklopu novog kola španjolske rukometne lige još se jednom pokazala u vrlo dobrom svjetlu, dok njen suparnik, ekipa Cuence, još ne zna za pobjedu. Gosti susret otvaraju vodstvom 3:1 da bi se domaćin uspio vratiti u dvoboj te čak i preokrenuti rezultat (6:5). Međutim, semafor u dvorani u Cuenci na koncu prvoga dijela pokazivao je minimalno vodstvo gostujuće momčadi (10:9).

Nastavak dvoboja otvoren je igrom pogodak za pogodak, no gostujuća momčad se sredinom drugoga poluvremena polako, ali sigurno odvaja na tada sigurnih 22:16. Iako se ona domaća potom trudi sustići prednost svog suparnika do samoga kraja uspijeva se tek približiti na tri pogotka zaostatka (21:24). Raul Campos pet se puta upisao u listu strijelaca za Granollers, dok su Juan Jose Fernandez i Angel Perez mrežu suparničkog vratara tresli po šest puta.

Palma del Rio - Naturhouse La Rioja 25:30 (11:14)

U sklopu 20. kola Lige Asobal Naturhouse La Rioja stigla je u goste posljednjeplasiranoj momčadi prvenstva te se kući vratila s pobjedom s pet pogodaka razlike. Dobro su gosti krenuli u susre, poveli su 4:2 koji potom rastu na 11:8. Na kraći odmor na koncu prvoga dijela ide se s gostujućih +3 (14:11).

Domaćin se u drugome poluvremenu rezultatski približava svom suparniku (13:14, 18:20), no ne dovoljno kako bi i prešao u vodstvo. Gostujuća momčad, naime, samo čuva stečenu prednost te mirno privodi ogled kraju za pobjedu 30:25. Naturhouse La Rioja do slavlja je stigla predvođena sa šest pogodaka Jorge Luisa Pavana, dok je Luis Felipe Jimenez za Palmu del Rio zabio deset golova.

Huesca - Cuatro Rayas Valladolid 32:25 (12:10)

Rukometaši Huesce nastavljaju s vrlo dobrim predstavama, naime, u novom ogledu španjolskog rukometnog prvenstva na svom su terenu uvjerljivo svladali momčad Valladolida. Zanimljivo je bilo u prvome dijelu dvoboja kada se domaćin minimalno odvaja na 4:3 da bi do same završnice poluvremena gosti poravnali rezultat na 7:7. Na predah se ipak potom ide s domaćih +2 (12:10).

Uvodne minute nastavka poslužile su domaćoj momčadi da polako, ali sigurno poveća svoju prednost pa tako odlazi na 19:13 i 24:18. Do isteka 60. minute domaći rukometaši samo čuvaju svoje vodstvo te na koncu upisuju slavlje sa sedam pogodaka razlike (32:25). Odličan je kod Huesce bio Eloy Gonzalez s 11 pogodaka, dok se kod Valladolida istaknuo Gonzalo Vicente Porras s osam golova.