Perasovićeva Valencia pala u posljednjoj četvrtini i otišla u poraz

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2013.

Košarkaši Valencije nisu uspjeli opravdati naziv favorita u susretu protiv Cajasola na svom parketu i upisali su poraz dok je u derbiju začelja Lagun Aro tijesno svladao Manresu...

Nakon vrlo dobrog ulaska u sezonu, Valencia je dosta pala i to se osjetilo na rezultatu. Momčad Velimira Perasovića upisala je sada već deseti poraz i to ovaj put na svom parketu protiv Cajasola.

Gosti iz Seville većim dijelom utakmice bili su u rezultatskom zaostatku, činilo se da Valencia ima situaciju pod kontrolom, ali posljednja četvrtina za nju je bila kobna.

Uoči završnice domaćin je imao prednost, vodio je u 27. minuti 57:44, ali posljednju četvrtinu je izgubio s 21:9, uoči nje gosti su još malo smanjili zaostatak i na kraju su slavili s ukupnih 72:66.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Tomaš Satoransky sa 16 poena (5/9), Brian Asbury s 11 poena (4/9) te Juan Jose Triguero s deset skokova. Kod Valencije Thomas Kelati je ubacio 19 poena (6/11), a Vitor Luiz Faverani 15 (6/8).

U vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak susrele su se dvije najlošije momčadi lige, a pobjedu je odnio Lagun Aro koji je svladao Manresu 94:90.

U neizvjesnom susretu dvije momčadi s dna ljestvice domaćin je pokazao više mirnoće u završnici gdje je uspio sačuvati minimalnu prednost koji je stekao preokretom na početku posljednje četvrtine.

Predvodili su ga Morris Finley sa 17 poena (5/13) i David Doblas s 13 poena (5/10) i pet skokova. Kod gostiju Troy DeVries je ubacio 22 poena (7/11), a Josh Asselin je dodao 19 poena (7/12).