Premijer: Fantastični Prezelj osigurao gostujuću pobjedu Karlovčanima u srcu Slavonije

Ivan Dominik • nedjelja, 03.03.2013.

Jubilarno i okruglo 20. kolo rukometne Premijer lige počelo je subotnjim utakmicama, kojih je bilo četiri, dakle, više od pola cijeloga kola. Među njima je najinteresantniji ogled bio susret riječkog Zameta i gostujućeg Medveščaka, koji je završio pobjedom domaćina, kao i utakmice u Velikoj Gorici te Buzetu, dok je jedinu gostujuću pobjedu kola upisao Karlovac na parketu vinkovačke Spačve...

Zamet siguran protiv Medveščaka u subotnjem derbiju, Gorica bolja od Splita

Najzanimljivija i najkvalitetnija utakmica prvog dana odigravanja 20. kola rukometne Premijer lige odigrana je u Rijeci, gdje je domaći sastav Zameta pod vodstvom Irfana Smajlagića ugostio zagrebački Medveščak. Utakmica jer počela izjednačenom igrom pa su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu u uvodnim minutama susreta, no, u drugom dijelu prvog poluvremena, Zamet je ustalio svoje vodstvo od gola ili dva prednosti te je igrom gol za gol počeo održavati svoju prednost.

Medvjedi su se, naravno, držali u utakmici u takvoj igri, a ponajviše zahvaljujući fantastičnom Anti Gadži, koji je zabijao Riječanima sa svih pozicija. Ipak, Zamećani su kolektivno bili bolji te su imali i nekoliko raspoloženih pojedinaca pa su na odmor otišli uz vodstvo od 17:15, ali i s ozlijeđenim Bojanom Lončarićem koji nakon jednog pada nije mogao nastaviti susret za domaće. Nastavak je pak donio još bolju igru Riječana, koji su otvorili drugo poluvrijeme serijom od 6:0.

Medveščak se od toga teško oporavljao, a prednost Zamećana rasla je i do sedam pa i osam golova razlike. Jednosmjerna utakmica kulminirala je u 59. minuti kada je Zamet imao i devet golova prednosti, što mu je bila i najveća prednost, pri rezultatu 35:26, a nedugo zatim je utakmica i završila pobjedom domaćih 36:27. Do nje su Zamet odveli Davor Šunjić s deset golova i Marin Kružić koji je zabio šest iz osam šuteva. Najbolji je kod poraženih Medvjeda bio desni vanjski Igor Kos sa šest pogodaka, a jedan manje dodao je Gadža, dok su vratari imali 14 obrana, ipak nedostatnih za pozitivan ishod Zagrepčana u Rijeci.

Momčad iz Velike Gorice ugostila je Split u svojoj dvorani, u statusu velikog favorita protiv mladih i slabašnih Splićana. Splićani su poveli 1:0 golom Jerkovića, ali potom sve pripada domaćinima. Koji se u neefikasnom prvom poluvremenu prvo polako odvajaju, a potom vode i s osjetnom prednošću od tri do četiri pogotka razlike. Međutim, Velikogoričani se prerano puštaju, Split se vraća i poluvrijeme završava egalom od 11:11.

Zbog svega toga Gorica je beskompromisno i svom snagom ušla u drugo poluvrijeme, serijom 4:0 povela 15:11 i nastavila se odvajati od Splićana serijama zgoditaka. Taj je ritam s takvom igrom domaćina slomio Split za koji više nije bilo povratka i koji je samo gledao kako Gorica nabija razliku iz minute u minutu. Stoga je konačan rezultat bio deset golova prednosti za domaće, točnije 35:25. Do pobjede je Velikogoričane odveo Ivan Laljek s osam golova, dok je poražene goste predvodio Jakov Previšić s deset obrana, a po četiri gola zabili su Merhar, Zujić i Jerković.

Buzet lako s Varteksom, Karlovac nadjačao Spačvu u Vinkovcima

Utakmica u Buzetu između istoimenog domaćina i gostujućeg Varteks Di Capria, nije ponudila ni zanimljivost ni neizvjesnost, već je po starom dobrom scenariju utakmica Varaždinaca ponudila samo - jednosmjernost. Buzet se vrlo rano u utakmici odvojio od gostiju, poveo velikom prednošću i do kraja utakmice ju samo lakoćom održavao. Na poluvremenu je Buzet vodio 19:11, a do kraja utakmice je ta prednost narasla i do "plus 16" pa je konačan rezultat dvoboja bio 36:20 za domaćina.

Raspoložene Buzećane do trijumfa nad "fenjerašem" vodio je Ivan Vrkljan, koji je zabio sedam pogodaka, dok su jedan manje dodali Neno Gašpar i Bruno Kozina. Pet pogodaka zabio je Nedin Pobrić, a vratarski trojac domaćih imao je 13 solidnih obrana. Kod poraženog Varteksa istaknuo se samo Luka Trojko s osam golova, dok je na vratima Tomislav Petričević imao devet obrana, ali iz čak 45 šuteva.

Posljednji subotnji okršaj odigran je u Vinkovcima, a sučelile su se momčadi domaće Spačve i Karlovačke banke iz Grada na četiri rijeke te je polučila jedinu gostujuću pobjedu dana. Karlovac je poveo u Vinkovcima od najranijih minuta dvoboja, odvajao se polako i vodio cijelo prvo poluvrijeme, da bi prvu polovicu susreta okončao sa 17:15 prednošću pred ulazak u nastavak. Drugih pola sata donijelo je 5:0 seriju gostiju i veliku prednost, koju su Karlovčani uspjeli održati do kraja utakmice, na kraju koje su slavili uz 34:25, što je bila jedna od većih prednosti Karlovca tijekom utakmice.

Za pobjedu Karlovčana u srcu Slavonije najzaslužniji je bio fantastični vratar Luka Prezelj koji je imao 19 obrana i gotovo 50 posto obranjenih lopti. Dok su u polju goste predvodili Boris Batinić sa sedam golova i stopostotni Dragomir Požega s istim brojem zgoditaka. Šest zgoditaka je zabio Luka Cindrić, dok je kod domaćih najbolji bio Ivan Raljević s pet golova.