Cedevita još jednom izgubila dobiveno, Milosavljević utišao Dom sportova

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2013.

Cedevita je još jednom uspjela izgubiti utakmicu koju je imala u rukama. Protiv Partizana je trebala pobjedu po mogućnosti od barem četiri poena razlike, međutim na kraju je upisala poraz 77:76 nakon ubačaja Milosavljevića 1.3 sekunde prije kraja...

Cedevita i Partizan su se susreli u susretu koji je bio iznimno važan za obje momčadi. Poraz u ovom susretu Partizan je značajno udaljavao iz igre za Final Four, ostavljala mu šanse na minimumu dok je Cedevita s porazom praktički definitivno otpadala.

Pod utegom velikog uloga obje momčadi su ušle vrlo nervozno u utakmicu i četiri minute su trebale za prvi ubačaj na susretu kada je Derwin Kitchen iz kuta prekinuo niz promašaja i pogodio tricu za otvarajuće vodstvo domaćina.

Cedevita se nekako brže uspjela probuditi i pojaviti na utakmici i uspjela je do završnice prvog dijela uz napadački dobru dionicu Marka Tomasa odvojiti se na 12:5.

Držala je Cedevita ovu prednost sve do početka druge četvrtine kada Bertans ubacuje tricu, a zatim nakon izgubljene lopte Baždarića zakucava u kontri uz prekršaj i približava goste na 17:16 da bi Milutinov nakon novog skoka u napadu ubrzo Partizan doveo u vodstvo 20:19.

Uslijedilo je razdoblje s dosta promašaja i pogrešaka na obje strane koje je zaključeno serijom Cedevite 5:0 i tricom Sutona iz tranzicije za vodstvo 30:26 na dvije minute do odlaska na odmor, odmah je pet poena povezao i Marko Tomas te je Cedevita napokon stekla značajniju prednost serijom 10:0.

Na poluvrijeme se otišlo s lijepom prednosti Cedevite 35:26 uz 13 poena i stopostotan šut Marka Tomasa. Upravo u trenucima kada bi Tomas povukao u napadu, Cedevita se odvajala i Partizan nije imao pravog rješenja za njega.

Ulazak u drugo poluvrijeme bilo je loše, jedino vrijedno spomena bila je nova trica Tomasa, a ostalo je sve bilo na strani Partizana. Vrlo brzo se Partizan približio na 42:41, Kitchen je loše reagirao na pritisak Partizanove obrane i prednost domaćina se istopila.

Srećom kriza Cedevite je kratko trajala, brzo je vratila konce igre u svoje ruke i ponovno se odvojila na 49:43. Dosta su pomogli Partizanovi igrači neshvatljivim promašajima na zicerima i s nekoliko air-ballova na trici.

Uoči posljednje četvrtine Cedevita je vodila 54:48, a Partizan je u igri zadržao tricom Bogdanović pet sekundi prije kraja treće četvrtine.

Osam minuta prije kraja susreta nakon dugo vremena Cedevita je dohvatila dvoznamenkastu prednost povevši 59:49. Partizan se pokušavao vratiti u utakmicu i uspio je tricom Bertansa tri minute prije kraja smanjiti na 69:65 i zakomplicirati utakmicu.

Kako je Partizan u Beogradu slavio s tri poena viška, dodatno se podigla dramatičnost. Minutu prije kraja Cedevita je bila na željenih 76:72, Tomas radi prekršaj u napadu, a Westermann na drugoj strani ubacuje tricu za 76:75 35 sekundi prije kraja susreta.

Uslijedio je još jedan konfuzan napad Cedevite, loptu je izgubio Baždarić i Partizan je imao 18 sekundi za pobjedu. Niti Partizan nije najbolje organizirao taj zadnji napad, umalo je Westermann izgubio loptu, ali je ona ipak ostala u njegovom posjedu i 1.3 sekundu prije kraja Milosavljević zabija zicer za pobjedu 77:76.

Pokušao je na drugoj strani sa sirenom Wright, međutim nije bio precizan.

U zadnjih minutu i pol Partizan je Cedeviti napravio 8:0 i na kraju je izbacio iz igre za odlazak na Final Four.

Marko Tomas bio je uvjerljivo najbolji pojedinac domaćina s 26 poena (4/5 za dva, 5/5 za tri), Wright je dodao 14 poena, ali uz tricu 0/6. Kod Partizana po 18 poena ubacili su Lučić i Bertans.

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 15:20
    FMP 2 titule, Hemofarm 1 titulu, Partizan 5 titula. To je sto se tice Srpskih klubova ukupno 8 da racunamo 9 posto je srpski F4. Naspram hrvatskih 1.Zvezda je 5 puta igrala polufinale i jednom cetvrtfinale, FMP 3 finala jedno polufinale i 1 cetvrtfinale. Hemofarm 2 finala i 4 polufinala. Partizan 7... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 09:27
    I sta ako izidjemo iz lige ... da gledam Zabok,Krizevce,Dubravu... da izidjemo iz Eurolige,Eurocupa.... ne treba,oni ce nas eliminirati. Eto svi su krivi osim nas, u Ciboni razigravaju polovne amere,u Zadru gomilaju poluigrace,nemozemo proizvesti par igraca skolovanih i osposobljenih da igraju na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 07:58
    Neznam koliko im je igrača prošlo kroz klub ove godine, ali Cedevita već par utakmica igra sa jedva 8 igrača. To je neozbiljno. I onda uđu u zadnjih 6 minuta bez oba centra. U igri ih je držao fenomenalni Tomas. Dok je mogao. Protiv ovakvog Partizana (bio je spreman za poraz) ovaj blefer od trenera... [više na forumu]
  • basketas04.03.2013. u 01:37
    Sve titule osim Partizana jos dva kluba i to je dve uze FMP s generacijom kakva ce se tesko ponovit u bilo kojem klubu s Balkana, a ne u tako malom ( tj. tog kluba vise ni nema).I Njemačka ima bolje uspijehe od Litve recimo u zadnjih xx godina, znaci li to da oni imaju bolju skolu kosarke?p.s... [više na forumu]