Trešnjevka šokirala Zelinu, Zamet ostao bez Lige za prvaka

Jelena Bagarić • nedjelja, 03.03.2013.

Pretposljednje, 21. kolo najjačeg natjecanja u ženskom rukometu u Hrvatskoj došlo je do raspleta prije Lige za prvaka odnosno Lige za ostanak. Sesvete su porazile Zamet i time sebi osigurale Ligu za prvaka a svoje protivnice izbacile iz tog dijela natjecanja. Trešnjevka je iznenadila Zelinu, no obje ekipe nastavljaju borbu za prvaka. Dalamatinka nije uspjela nadjačati Umag te ipak ostaje pretposljednja ekipa koja će razigravati za ostanak, dok je Koka bez većih problema pobjedom nad Ivanićem učvrstila svoju poziciju na sredini ljestvice.

U Kutiji šibica Trešnjevka je priredila pravno iznenađenje svladavši prvoplasiranu Zelinu. Rukometašice Gorana Mrđena djelovale su nemoćno protiv robusne Trešnjevke koja je dobru igru pokazala i u Kupu protiv Lokomotive gdje je ipak bila poražena. Zelina je priključak s Trešnjevkom držala do 17. minute kada je na semaforu stajalo 8:8, no tada se trima uzastopnim pogocima domaće igračice odvajaju na veću prednost koju čuvaju do kraja poluvremena.

Nastavak u potpunosti pripada rukometašicama iz Trešnjevke. Zelina nije uspijevala pronaći rješenje za raspucanu Anu Maruščec koja je nemilosrdno pogađala protivnička vrata. Najbliže preokretu gošće su bile u 56. minuti kada su došle na samo jedan pogodak zaostatka, međutim Zovko, Maruščec i Borković ipak rješavaju utakmicu u korist Trešnjevke. Ana Maruščec postigla je deset, a Ana Zovko šest pogodaka za Trešnjevku. Janja Golubić na vratima upisala je 13 obrana. Kod Zeline istaknula se Lea Vukojević sa sedam postignutih pogodaka te Knježević i Stipić koje su dodale još po šest.

Sesvećanke su muku mučile sa Zametom većinu prvog dijela, no u posljednjim minutama ipak uspijevaju doći do prednosti na poluvremenu. U nastavku više nije bio dvojbe oko pobjednika jer se utakmica usmjerila u smjeru ekipe pod vodstvom Elene Nemaškalo. Rukometašice Sesveta u pobjedi su predvodile Ekaterina Nemaškalo i Lana Franković koje su postigle po osam pogodaka, te Tea Pijević koja je obranila 15 protivničkih udaraca. U redovima Zameta istakla se Ćamila Mičijević s postignutih šest pogodaka te vratarka Račić s 12 obrana.

Najneizvjesniju utakmicu kola odigrali su Umag i Dalmatinka u kojoj je domaća ekipa Umaga pogotkom u posljednjom minuti osigurala novu pobjedu. Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno prvih 20 minuta, no tada je Dalmatinka ubacila u brzinu više te s tri pogotka prednosti otišla na odmor. No, drugo poluvrijeme je unatoč dobrom početku rukometašica iz Ploča ipak od 43. minute bio potpuno neizvjestan i izjednačen. Do samog kraja pobjednik se nije znao no, Ana Rajić pogodila je za 34:33 i time je priskrbila Umagu dva boda i sigurnu poziciju na ljestvici. Uz Anu Rajić koja je postigla ukupno osam pogodaka valja spomenuti i Danijelu Špoljarić koja je dodala još šest. Valentina Blažević i Renata Kežić postigle su za Dalmatinku po osam pogodaka, ali to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu.

Utakmica između Ivanića i Koke od početka je bila jednosmjerna. Rukometašice Koke su od početka preuzele inicijativu u susretu te stvorile prednost koju su samo do kraja utakmice održavale i povećavale. Koku je u pobjedu predvodila Brigita Zvonar koja je postigla sedam pogodaka te Ivana Dežić i Iva Tomašek koje su dodale još po pet pogodaka. Kod Ivanića najraspoloženija bila je Lucija Marjančić koja je na svoj konto upisala šest pogodaka.